Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Marianna Tomanová: Môj domov je miesto kde bývam, ale kde aj tvorím

Slovenské celebrity

Krásna a talentovaná fotografka, Marianna Tomanová nám otvorila brány svojho domova. Inšpirujte sa jej jedinečným štýlom a absolútnym zmyslom pre estetično a detaily.

Čo pre teba znamená domov?

U mňa je to trochu komplexnejšie. Môj domov je miesto kde bývam, ale kde aj tvorím, nakoľko tu mám aj menší ateliér. Mám ho prispôsobený tak, aby som sa tu cítila komfortne, dokázala v ňom naozaj celé dni pracovať a zároveň sa počas fotenia vie zmeniť na zázemie pre menšiu produkciu. Ale baví ma to a som vďačná, že môžem v takom priestore žiť.

Riadiš sa pri zariaďovaní bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je ti blízke?

Neriadim sa trendami. Staviam na nadčasovosť a milujem mid-century design. Ale môj priestor musí byť autentický. Jednotlivé kúsky, či už nábytok alebo doplnky, sa musia páčiť hlavne mne. Dokopy to tak všetko bude vždy dávať zmysel.

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie?

To záleží podľa časti dňa a nálady. Ak retušujem celý deň z domu, zvyknem sa s prácou veľmi často po dome presúvať, nech neupadnem do stereotypu. Ale najčastejšie sa zdržiavam určite v obývačke.

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Myslím, že vyhráva mramorový konferenčný stolík z Lavishu.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej

Máš ešte v rámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

Plánujem sa pustiť do kúpy nejakej peknej vintage podlahovej lampy, brutalistického dreveného stolíka k wassily kreslám a veľkého vlneného koberca.