Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana ovplyvnila život Kate vo veľkom, hoci sa nikdy nestretli: Čo tieto dve ženy najviac spája?

Zahraničné celebrity

Aj keď sa nikdy osobne nestretli, mama princa Williama, ovplyvnila život jeho manželky vo veľkom. Čo tieto dve ženy spája?

Hoci sa nikdy nestretli, mali toho veľmi veľa spoločného

Od módneho vkusu, rozhodnutí, prístupu ku kráľovskému životu až po ich praktické rodičovstvo majú Kate a Diana veľa spoločného, ​​napriek tomu, že sa ich cesty nikdy neskrížili.

"Diana bola okradnutá o možnosť milovať svoje vnúčatá. Milovala by aj Kate. Tá jej je viac podobná ako verejnosť tuší. A nielen svojou prirodzenosťou a autenticitou, ale aj prístupom k životu. Uvedomuje si dobre jeho krehkosť a myslím, že to je dnes vzácnosťou," vyjadril sa v jednom z rozhovorov blízky člen kráľovskej rodiny.

Diana odišla predčasne, no v dejinách zanechala svoju nezmazateľnú stopu. Hoci v monarchii spôsobila niekoľko otrasov, vždy sa prejavovala ako láskavá a milujúca matka, ktorá by pre svoje deti urobila aj to posledné. A presne toto badáme od začiatku aj u princeznej Catherine. Deti sú a boli vždy pre ňu na prvom mieste a nech sa deje čokoľvek, pozerá v prvom rade na ne. Málokto však napríklad o Diane vie, že zúfalo túžila po dcére. 

"Zatiaľ čo Dianina láska k synom Williamovi a Harrymu bola jasne viditeľná, mať ďalšie dievčatko v rodine by pre Dianu znamenalo všetko," prezradil bývalý kráľovský komorník Paul Burrell, ktorý bol aj jej blízkym priateľom, v dokumente The Diana Story z roku 2017.

To bolo známe aj o Kate, no jej osud doprial stať sa aj mamou dcéry. Charlotte zdedila veľa po mame, babičke aj prababičke. 

Zatiaľ čo Kate a jej deti sa nikdy nestretli s Dianou, ktorá zahynula pri autonehode v auguste 1997, princ William prezradil, že pre deti udržiava živú pamiatku svojej matky tým, že majú doma viac jej fotiek a veľa sa o nej zhovárajú. 

"Je to ťažké, pretože Catherine ju nepoznala, takže o nej nevie takú úroveň detailov, ale je pre mňa pekné, že viem, ako veľa má moja žena s mojou mamou spoločného. Ide o detaily, ktoré verejnosť nevníma, no ja áno. Takže, keď pravidelne ukladám Georga, Louisa a Charlotte spať, hovorím o nej a snažím sa im pripomenúť, že existujú dve babičky, že v ich živote boli dve babičky, a preto je dôležité, aby vedeli, kto moja mama bola a že existovala," vyjadril sa v jednom z rozhovorov princ William.