Presunúť na hlavný obsah

Jedna z najkrajších Sloveniek Petra Siváková žne úspechy: Rodáčka z východu získala vo svete titul Supra Model of the Year 2024

Slovenské celebrity

O jeden z najväčších úspechov na najprestížnejších svetových súťažiach krásy sa postarala Petra Siváková. Nielenže postúpila medzi TOP 25 najkrajších miss ale stala sa víťazkou súťaže Supra Model of the Year na 15. ročníku prestížnej Grand Slamovej súťaže Miss Supranational 2024 v Poľsku.

Zo všetkých 68. súťažiacich miss z celého sveta vybrala porota celkovú víťazku 15. ročníka MISS SUPRANATIONAL 2024 dvadsaťročnú Harashtu Haifa Zahra z Indonézie. Počas sobotného finále z Amphitheatre Strzelecki v meste Nowy Sącz ju korunovala minuloročná víťazka Andrea Aquilera z Ekvádoru. 

Slovenskú republiku zastupovala v tomto ročníku I. Vicemiss Slovensko 2023 a zároveň víťazka titulu  Eva Miss Sympatia 2023 Petra Siváková. Naša 24-ročná rodáčka z Humenného vďaka skvelej prezentácii postúpila do TOP 25 a následne získala aj špeciálne ocenenie Supra Model of the Year. Stala sa tak jednou z našich najúspešnejších reprezentantiek v histórii  tejto  súťaže.

„Som rada, že moje úsilie a ročná príprava na súťaž  priniesla výsledky a teší ma, že sa mi podarilo výborne reprezentovať našu krajinu“ uviedla Petra Siváková. 

Petru prišla podporiť na finále súťaže priamo do Poľska jej rodina, priateľ Tobiáš a zároveň jej fandili z hľadiska aj zástupcovia Miss Slovensko a kolegyne Sonja Kopčanová II. Vicemiss Slovensko 2023 a finalistka súťaže a Vanesa Čuriková.

Kokteilové šaty z bielej čipky a večernú róbu pre galavečer Miss Supranational pre Petru vytvorila priamo na mieru  návrhárka Janka Jurčenko.  Keďže Petre pristanú zemité farby,  zvolili zlatisto hnedú s kovovým metalickým efektom. Boho – aténsky štýle prepojila návrhárka s kolekciou Petriných  autentických šperkov. Šaty mali zvýraznený dekolt a prepracovaný driek, aby pôsobil ešte štíhlejšie a rafinovaný rázporok  pri pohybe šiat s dlhou vlečkou odhalil Petrine nádherné dlhé nohy.

Tesne pred odchodom na súťaž vyjadrila Petra posolstvo pre všetky mladé ženy a dievčatá na Slovensku „Chcem ukázať dievčatám, že aj obyčajné dievča z malého mesta na východnom Slovensku sa vie vypracovať a reprezentovať Slovensko na svetovej súťaži. Vždy si choďte za svojimi snami, verte svojej vízii a robte to, čo vás baví. Nikdy sa nevzdávajte.“

Úspešné delegátky Slovenska na svetovej súťaži Miss Supranational:

2015: Petra Sliacka Denková Miss Europe Supranational 2015
2016: Lenka Tekeljaková TOP 10 (8.miesto)
2018: Katarína Očovanová TOP 18