Presunúť na hlavný obsah

Geri Halliwell

speváčka
Geri Halliwell

Geri Halliwell

speváčka
Miesto narodenia:
Watford, Anglicko
Partner/ka:
Fabrizio Politi
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
48
Výška:
160 cm
Váha:
48 kg
Znamenie:
lev
Povolanie:
speváčka

ZaujímavosťGeraldine Estelle Halliwell, známa pod menom Geri Halliwell, sa narodila v Watforde, Hertfordshire, Anglicku.
Je známa ako anglická speváčka, jej matka pochádza zo Španielka a otec je Švéd. Má dvoch bratov a dve sestry. Študovala psychológiu.
Má dcéru, jej meno je Bluebell, narodila sa v máji roku 2006. Najväčšiu popularitu získala ako zakladateľka a členka skupiny Spice Girls (1996).
Bola autorkou najznámejšieho a najuznávanejšieho singlu Wannabe, a všetkých ostatných piesní z prvých dvoch albumov skupiny - Spice a Spiceworld.

Od skupiny odišla pred veľkým svetovým turné na konci mája 1998, na vrchole svojej kariéry. Vydala tri sólové albumy - Schizophonic (1999), Scream If You Wanna (2001) a Passion (2005).

Je tzv. „vyslancom" dobrej vôle UNESCO. Geri sa snaží presadiť aj ako herečka, tiež napísala dve autobiografie a vydala ich na DVD - Geri Jóga a Geri Body jogy.

V roku 2007 sa vrátila do Spice Girls ako Ginger Spice, ale skupina sa čoskoro po stretnutí rozpadla. Od apríla 2008 sa zaoberá spisovateľstvom, napísala príbeh pre deti, Pi: Ugenia Lavender, ktorý je čiastočne narážkou na priateľov z kapely - Victorie Beckham.