Presunúť na hlavný obsah

Agáta Hanychová - Prachařová

modelka

Agáta Hanychová - Prachařová

modelka
Miesto narodenia:
Praha
Partner/ka:
Jakub Prachař
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
35
Výška:
175 cm
Znamenie:
býk
Povolanie:
modelka

Zaujímavosti

Medzi jej záľuby patria snowboarding a plážový volejbal, ale aj fotografovanie a nakupovanie. Jej obľúbená kvetina je ruža, jedlo kurča a farba čierna.

Dva roky mala vzťah s českým hokejistom Jiřím Hudlerom, ktorý hral v americkom Detroite. Neskôr mala vzťah s Jakubom, vodičom záchranky, ktorý sa s ňou ale po súťaži Miss rozišiel, vraj kvôli žiarlivosti. Ďalší jej vzťah so Sámerom Issom bol veľmi bláznivý. Neustále sa rozchádzali a vracali sa k sebe. Nakoniec vzťah rovnako ukončili.

Ako prvá česká modelka a vicemiss sa nechala vydražiť v internetovej aukcii pre charitatívne účely.

Kariéra

Agáta Hanychová študovala tri roky taliansko-české gymnázium. Po treťom ročníku prestúpila na Strednú odbornú školu umenia a manažmentu v odboroch fotografia, produkcia, réžia, kamera, v ktorých diaľkovo pokračovala na Sliezskej univerzite v Opave - inštitúte tvorivej fotografie. Fotografia je jej záľubou aj zamestnaním.

Agáta Hanychová pracuje od trinástich rokov príležitostne ako modelka. Je druhou vicemiss ČR 2005. Má vlastnú modelingovú agentúru - Agáta Models. Kvôli svojej postave býva často dávaná za vzor mladým modelkám.

V súčastnosti je aj hovorkiňou nadácie Prosaz, ktorá sa venuje ľudom na vozíku.