Presunúť na hlavný obsah

Calista Flockhart

herečka
Calista Flockhart

Calista Flockhart

herečka
Miesto narodenia:
Freeport, Illinois, USA
Partner/ka:
Harrison Ford
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
56
Výška:
166 cm
Znamenie:
škorpión
Povolanie:
herečka
Osobný web:
www.calistaflockhart.org

Detstvo


Jej mama Kay učila na strednej škole angličtinu, otec Ronald pracoval vo firme Kraft Foods. Každý jeho firemný postup znamenal pre rodinu sťahovanie, takže svoje detstvo strávila so svojím starším bratom Garym na cestách. Bývali v Illinois, Minnesote, New Yorku, Iowe a nakoniec sa usadili v New Jersey.

Štúdium a kariéra


V roku 1988 ukončila štúdium na Rutgers University v New Brunswick, kde pôsobila nielen ako členka študentskej rady, ale aj ako roztlieskavačka. Prvú hereckú úlohu získala v newyorskom divadle Repertory Theater. Na filmovú úlohu si však musela počkať ešte zopár rokov, medzitým si zahrala len zopár malých úloh v televíznych seriáloch.
Prvú hereckú úlohu získala v newyorskom divadle Repertory Theater. Prvú hlavnú filmovú úlohu získala vo filme Roberta Redforda, „Quiz Show“. O rok neskôr si zahrala v dráme „Opilci“.
Po uvedení seriálu Ally McBeal jej kariéra dostala rýchly spád. Objavila sa po boku Kevina Bacona a Brada Renfra vo filme „Telling Lies in America“ a s Michelle Pfeiffer a Kevinom Klinem si zahrala v komédii „Sen noci svätojánskej“. V jednej z hlavných úloh sa objavila po boku Glenn Close a Cameron Diaz vo filme „Thing you can tell just by looking at her“.