Superpotravina roka 2017: Tento druh jedla bude mať najväčší vplyv na vaše chudnutie!

Nové trendy sa v našom svete objavujú takmer neustále a v prípade potravín to platí rovnako. Rok 2017 prinesie so sebou chutnú novinku, ktorú si zamilujete.

Jej chudnúce účinky vás príjemne prekvapia

Jej chudnúce účinky vás príjemne prekvapia

Zdroj: Profimedia

Ak vás už omrzeli klasické šaláty, či nízkotučné výrobky, možno vás nasledujúcou novinkou príjemne potešíme.

Inšpirujte sa: Na tieto 3 tukožrútske polievky budete potrebovať len tri hlavné ingrediencie: Zasýtia, zahrejú a schudnete!

Novým trendom vo vašich jedálničkoch a v chudnutí sa stane už o pár dní neutrálne jedlo. "Neutral food" vďaka svojmu zloženiu nepatrí medzi kyslé a rovnako ani zásadité potraviny. Nemá takmer žiadne zafarbenie, špecifickú vôňu v surovom stave a dá sa kombinovať s čímkoľvek. Medzi tento špecifický druh potravín patrí hlavne karfiol, biela špargľa, vajcia, zemiaky a tapioka.

Tapioka

Najväčším trendom a superpotravinou roka 2017 sa z výberu neutrálneho jedla stane práve Tapioka. Tapioka, alebo Maniok je rastlina pochádzajúca z Južnej Ameriky a je skvelá hlavne kvôli tomu, že sa dá skombinovať s čímkoľvek. Obsahuje vlákninu, horčík a železo. Má nulový podiel tukov a je skvelou náhradou lepku. Najčastejšie ju môžete zakúpiť ako múku, alebo v podobe tapiokových perál.

Vyskúšajte aj: Najnovší prírastok v skupine "superpotravín": Pomáha chrániť mozog pred poškodením a čo ešte?

Puding z Tapioky

Ak máte chuť na zmenu vo vašom jedálničku, vyskúšajte na raňajky tento zdravý a hlavne chutný puding.

Na puding budete potrebovať: 2 poháre vody, 3 lyžice Tapioku (perly), vanilkový extrakt, lyžicu medu, štipku soli, pohár mandľového mlieka a ovocie

Príprava: Na začiatok namočte Tapioku do vody na pár hodín, aby zmäkla. Neskôr vložte do vriacej vody perly Tapioky a varte 17 minút. V malej miske zatiaľ zmiešajte mlieko, med a štipku soli. Do hotovej Tapioky pridajte pripravené mlieko a varte 10 minút na miernom ohni. Na záver pridajte vanilkový extrakt a podľa chuti dotvorte drobným ovocím.

 

A photo posted by Veronika (@ejunka) on

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD, goodhousekeeping.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba