Zariaďte si svoj interiér podľa typu osobnosti: Vaše vnímanie sa zlepší vďaka správne zvoleným farbám!

Použitie tých správnych farieb vo vašom byte dokáže zmeniť stav vašej mysle. Vyberte si farebnú kombináciu, ktorá bude odzrkadľovať typ vašej osobnosti.

Typ vašej osobnosti dokáže byť skvelým pomocníkom pri zariaďovaní vášho interiéru

Typ vašej osobnosti dokáže byť skvelým pomocníkom pri zariaďovaní vášho interiéru

Zdroj: Zara Home

Pozitívne zmýšľanie je spôsobené rôznymi vonkajšími faktormi, ktoré naše telo bežne nevníma. Jedným z nich je aj podvedomé vnímanie farieb a interiéru vo vašom byte. Je preto veľmi dôležité si vybrať farbu, ktorá pre vás nebude rušivým faktorom a naopak, bude pôsobiť upokojujúco. 

Prečítajte si aj: Vneste do svojho bývania kúsok duše pomocou kvetov: Aj takto jednoducho sa dajú zakomponovať do interiéru

Jarné odtiene pre optimistické povahy

Pre pozitívne zmýšlajúcich ľudí sú vhodnými farbami práve odtiene oranžovej a žltej. Nebojte sa experimentovať a použite túto farbu na kúsok vášho nábytku, ktorý hneď zaujme. Pohovku vo farbe horčice môžete doladiť farebnými vankúšmi a vzorovaným kobercom.

Modrá farba pre pokojné povahy

Ukludňujúca farba nemusí pôsobiť chladne, ak ju správne skombinujete so zvyškom interéru. Modré kachličky v kúpeľni budú pôsobiť príjemným dojmom, ak k nim použijete detaily vo farbách žltej a zelenej. Spestrite svoj byt netypickými dverami, ktoré natriete na svetlo zelenú farbu.

Farebné detaily pre veselú osobnosť

Podčiarknite svoju veselú osobnosť vhodne zvolenými detailmi. Stavte na kvetinové vzory, farebné poháre a presvetlenú miestnosť. Vdýchnite do vašej jedálne kúsok vašej osobnosti a nebojte sa použiť vašu fantáziu. 

Ružová farba pre kreatívne typy

Prejavte svoju osobnosť aj v spálni. Ružová farba je vhodná pre tých, ktorí sa neboja kreatívnych vecí a zároveň túžia po pozornosti. Inšpirácia v podobe ružových detailov môže byť skvelým nápadom pre umelcov a sebavedomých ľudí.

Čierno-biela kombinácia pre introvertov

Ak túžite po vlastnej oáze pokoja a neradi sa rušíte výraznými farbami, táto kombinácia bude pre vás ako stvorená. Prvky minimalizmu v spojení s čiernou a bielou vytvárajú jednoduchý a čistý štýl, ktorý je skvelý pre introvertov a kľudnejšie povahy.

Vzorované detaily pre hravé typy

Podporte svoje hravé vnímanie rôznymi farbami a vzormi, ktoré použijete vo svojej izbe. Vytvorte si priestor, ktorý bude odrážať typ vašej osobnosti. Len vtedy sa budete vo vašom byte cítiť maximálne pohodlne a sám sebou. 

Foto:
Zara Home
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba