Poznáme trik, vďaka ktorému si nadobro odstránite „hrošie päty“: Táto domáca pedikúra vám pomôže

Venujte svoju pozornosť zhrubnutým pätám, ktoré potrebujú zvýšenú starostlivosť v tomto jarnom období. Dlhá zima vašu pokožku vysušila natoľko, že je potrebné chodidlá hydratovať a starostlivo ošetriť.

Rozmaznajte svoje chodidlá liečivým zábalom, ktorý vám zjemní vašu popraskanú kožu

Rozmaznajte svoje chodidlá liečivým zábalom, ktorý vám zjemní vašu popraskanú kožu

Zdroj: Profimedia

Prinášame vám jedinečné tipy, ktoré vám nadobro odstránia problém s tzv. „hrošou kožou“. Zatočte s vysušenou a popraskanou kožou a vyrobte si domáci zábal, ktorý vám prinesie pozitívne výsledky.

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, ako dosiahnuť dokonalú pleť do leta: Vďaka týmto tipom nebudete potrebovať žiadny mejkap

Účinný zábal

Na tento liečivý zábal budete potrebovať tri zložky, ktoré vám pomôžu odstrániť odumretú kožu na pätách a zároveň zjemniť a zvláčniť povrch chodidiel. Dôležitou zložkou je Tea Tree čajovníkový olej, ktorý upokojí a zmierni popraskané okolie. Dve lyžice Tea Tree oleja zmiešajte s rovnakým množstvom jemnej minerálnej kryštalickej soli. Finálnu zmes docielime pridaním dostatočného množstva krému na nohy. 

Peeling

Vzniknutú pastu aplikujte na zmäknuté chodidlá, ideálne po kúpeli. Krúživými pohybmi masírujte zhrubnuté časti a následne nechajte liečivý zábal pôsobiť. Túto zmes si môžete nechať pôsobiť aj cez noc, stačí ak použijete bavlnené ponožky. 

Hydratácia

Olejový zábal je dobré aplikovať 2-krát do týždňa. Zmes liečivého oleja a jemnej kryštalickej soli vám odstráni odumretú kožu a zároveň hydratuje suché miesta na pätách. Vaše chodidlá budú jemné a dokonale pripravené na letnú sezónu.

Pravidelná starostlivosť

Pravidelnou starostlivosťou o vaše chodidlá, predídete nepríjemnej zhrubnutej koži na vašich pätách. Venujte svoj čas na domácu pedikúru a cíťte sa pohodlne za každých okolností. Veď čo je krajšie, ako krásne upravené chodidlá vo vysokých otvorených lodičkách.

Inšpirujte sa: 5 jednoduchých trikov ako sa zbaviť elektrizujúcich vlasov: Po tomto vás už nebudú tak trápiť

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba