Poznáme trik, vďaka ktorému si nadobro odstránite „hrošie päty“: Táto domáca pedikúra vám pomôže

Venujte svoju pozornosť zhrubnutým pätám, ktoré potrebujú zvýšenú starostlivosť v tomto jarnom období. Dlhá zima vašu pokožku vysušila natoľko, že je potrebné chodidlá hydratovať a starostlivo ošetriť.

Rozmaznajte svoje chodidlá liečivým zábalom, ktorý vám zjemní vašu popraskanú kožu
Rozmaznajte svoje chodidlá liečivým zábalom, ktorý vám zjemní vašu popraskanú kožu

Prinášame vám jedinečné tipy, ktoré vám nadobro odstránia problém s tzv. „hrošou kožou“. Zatočte s vysušenou a popraskanou kožou a vyrobte si domáci zábal, ktorý vám prinesie pozitívne výsledky.

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, ako dosiahnuť dokonalú pleť do leta: Vďaka týmto tipom nebudete potrebovať žiadny mejkap

Účinný zábal

Na tento liečivý zábal budete potrebovať tri zložky, ktoré vám pomôžu odstrániť odumretú kožu na pätách a zároveň zjemniť a zvláčniť povrch chodidiel. Dôležitou zložkou je Tea Tree čajovníkový olej, ktorý upokojí a zmierni popraskané okolie. Dve lyžice Tea Tree oleja zmiešajte s rovnakým množstvom jemnej minerálnej kryštalickej soli. Finálnu zmes docielime pridaním dostatočného množstva krému na nohy. 

Peeling

Vzniknutú pastu aplikujte na zmäknuté chodidlá, ideálne po kúpeli. Krúživými pohybmi masírujte zhrubnuté časti a následne nechajte liečivý zábal pôsobiť. Túto zmes si môžete nechať pôsobiť aj cez noc, stačí ak použijete bavlnené ponožky. 

Hydratácia

Olejový zábal je dobré aplikovať 2-krát do týždňa. Zmes liečivého oleja a jemnej kryštalickej soli vám odstráni odumretú kožu a zároveň hydratuje suché miesta na pätách. Vaše chodidlá budú jemné a dokonale pripravené na letnú sezónu.

Pravidelná starostlivosť

Pravidelnou starostlivosťou o vaše chodidlá, predídete nepríjemnej zhrubnutej koži na vašich pätách. Venujte svoj čas na domácu pedikúru a cíťte sa pohodlne za každých okolností. Veď čo je krajšie, ako krásne upravené chodidlá vo vysokých otvorených lodičkách.

Inšpirujte sa: 5 jednoduchých trikov ako sa zbaviť elektrizujúcich vlasov: Po tomto vás už nebudú tak trápiť

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba