To, že ste sa stali mamou, ešte neznamená, že by ste mali zabúdať na seba: Toto si z času na čas sebecky doprajte aj vy

To, že ste sa stali mamou, ešte neznamená, že by ste mali zabúdať na svoj vlastný život a potreby. Aj vy sama potrebujete z času na čas vypnúť, tak si to užite.

Hoci ste sa stali matkou, nezabúdajte ani na seba

Hoci ste sa stali matkou, nezabúdajte ani na seba

Zdroj: Profimedia

Hoci sa váš život po narodení dieťaťa zmenil a túžite pre neho a pre rodinu urobiť prvé a posledné, nezabúdajte na seba. Tieto veci si z času na čas užite.

Prečítajte si: 10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

Dlhší spánok

To, že sa v noci pravidelne budíte kvôli dieťaťu je skutočne vyčerpávajúce. Práve preto si zaslúžite dlhší spánok. Vyberte si aspoň jeden deň v týždni, kedy si dlhšie pospíte a váš manžel vám pri tej príležitosti donesie raňajky do postele.

Horúci kúpeľ

Nie je nič lepšie ako si oddýchnuť vo vani a zbaviť sa všetkého stresu. Nabudúce namiesto upratovania vlezte do vane a užite si tento moment minimálne hodinu.

Obľúbené jedlo

Niekedy dajte prednosť tomu, čo chutí vám a navarte toto jedlo pre celú rodinu. Nie je to iba o obľúbených jedlách vašich detí, či manžela. Aj vy sama si to svoje zaslúžite.

Filmový večer

Uložte deti skôr do postele, pripravte zdravé snacky a vychutnajte si filmovú romantiku priamo u vás v obývačke. Len vy, ticho a to, čo vás baví.

Prázdny byt

Zavolajte rodičom a deti nechajte prespať u nich. Spravte si večer iba s manželom a zaspomínajte na to, aké to bolo na začiatku. Vaše manželstvo potrebuje aj takého momenty.

Malý darček

Spravte si radosť a kúpte si niečo, po čom už dlhšie túžite. Vaše peniaze nemusíte investovať iba do detí a hračiek.

Inšpirujte sa: Robí váš manžel jednu z týchto vecí? Presvedčte sa, či máte vedľa seba dobrého otca vašich detí

Wellness

Choďte si oddýchnuť do saunového sveta a doprajte si poriadnu masáž. Budete zrelaxovaná, pokojnejšia a vaše deti to nakoniec tiež ocenia.

Čas pre seba

Robte len to, čo sama chcete. Vybehnite von, na kávu s kamarátkami, prečítajte si dobrú knihu, absolvujte skupinové cvičenie. Spravte niečo, čo ste už dlho chceli, ale kvôli povinnostiam vám na to nezvýšil čas. Byť dobrou mamou neznamená zabúdať na seba. 

Doprajete si aj vy sama tieto aktivity?

áno
30
nie
14
nepotrebujem to
5
Hlasovalo: 49

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba