Týchto 5 potravín obsahuje najviac vody: Pomôžu vám pri chudnutí a nepriberiete z nich ani gram tuku

Ak máte chuť na niečo svieže, chutné a zároveň nechcete pribrať na váhe, vyskúšajte tieto potraviny. Zasýtia a vaša postava sa vám za ne neskôr poďakuje.

Tieto potraviny vám vďaka vysokému obsahu vody pomôžu pri chudnutí

Tieto potraviny vám vďaka vysokému obsahu vody pomôžu pri chudnutí

Zdroj: Profimedia

Chudnutie nemusí byť iba o obmedzovaní sa a hladovaní. Dôležitý je správny výber potravín, ktoré zasýtia a hlavne z nich nebudete priberať. Aj tu však platí, že miera a veľkosť porcií je základ.

Mohlo by vás zaujímať: Podstúpte 7-dňový detox, ktorý vám z tela odstráni všetky toxické látky: Vaše telo a pleť sa zmenia na nepoznanie!

Červený melón

Melón je jednou z najlepších potravín na chudnutie. Vďaka vysokému obsahu vody, konkrétne až 92% sa už po niekoľkých kúskoch budete cítiť plná. Ak máte chuť na niečo sladké, siahnite po tejto sladkej dobrote. Jediné, na čo si dajte pozor je kombinácia potravín. Váš žalúdok strávi melón lepšie, ak ho neskombinujete s inými potravinami a skonzumujete na prázdny žalúdok.

Jahoda

Aj toto ovocie je rovnako ako melón správnou voľbou. Okrem sladkej chuti vás dostane aj inými zdravotnými benefitmi. Posilňuje imunitu, zrak a zbaví vás nafúknutého bruška.

Grapefruit

Vysokým obsahom vody sa môže pochváliť aj toto horké ovocie. Grapefruit je výborným pomocníkom na spaľovanie nadbytočného tuku a okrem toho znižuje aj samotný pocit hladu. Konzumujte polovicu grapefruitu minimálne pol hodinu pred obedom a uvidíte rozdiel.

Uhorka

Ak dávate prednosť zelenine pred ovocím, siahnite po uhorke. Obsahuje 96% vody, vitamín K a urýchľuje trávenie. Uhorku si preto doprajte kedykoľvek počas dňa aj vo väčšom množstve.

Čítajte: Zabudnite na vodu s citrónom a vyskúšajte toto: Poznáme nápoj, ktorý naštartuje spaľovanie už z rána a pomôže tráveniu

Paradajka

Ďalšou a určite nie poslednou skvelou potravinou je aj čerstvá paradajka. Skladá sa z malého množstva kalórií, vody, nerozpustnej vlákniny a okrem iného obsahuje aj množstvo vitamínov. Najväčší účinok vám prinesie vo svojej čerstvej verzii. 

 

Príspevok, ktorý zdieľa VICO (@eatvico),

Ktorú zo spomenutých potravín máte najradšej?

červený melón
367
jahoda
152
grapefruit
43
uhorka
40
rajčina
164
Hlasovalo: 766
 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD, healthyeating.sfgate.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba