Farby, ktoré by ste mali použiť vo svojom interiéri: Myslite na tieto body, pri zariaďovaní vášho bytu

Nechajte sa inšpirovať nápadmi, ktoré stoja naozaj za to. Pri zariaďovaní vášho príbytku by ste mali myslieť na tieto farebné kombinácie.

Prinášame vám jedinečné tipy ako si skrášliť interiér bytu

Prinášame vám jedinečné tipy ako si skrášliť interiér bytu

Zdroj: Zara Home

Dokonalosť v rôznych interiéroch spočíva práve v jeho farbách. Nepodceňujte tento základný fakt a dôkladne si premyslite každý farbený akcent vo vašom príbytku. Práve farby sú dôležitým faktorom pri zmene vašej nálady a celkového vnímania. Na základe tohto nenápadného vnemu si dokážete úplne zmeniť stav vašej mysle.

Prečítajte si aj: Interiérové trendy s nádychom leta: Tieto vám pomôžu skrášliť váš príbytok a nabudiť správnu atmosféru!

"Floral" štýl

Aj napriek jednoducho pôsobiacej miestnosti, môžete využiť prvky naturálnej prírody a spestriť tak celkový dojem interiéru. "Floral" štýl je obľúbeným vzorom, ktorý vo vás bude vyvolávať pocit harmónie a pokoja. Zakomponujte ho na závesy, či vo forme živých kvetín.

Odtiene tyrkysovej

Žiarivá azurová farba, ktorá pripomína prímorské a dovolenkové oblasti sa kvele hodí na stolové prestieranie. Inšpirujte sa touto netypickou kombináciou a zakomponujte do vašej dekorácie aj túto výraznú farbu. Hravá a netradičná farba vám prinesie pozitívnu energiu a chuť do života.

Farebné vzory

Farebné detaily a vzory na vašich doplnkoch môžu zmeniť celkový dojem vo vašej miestnosti. Vankúše s geometrickou potlačou vám ozvláštnia aj tú najnudnejšiu izbu a vy sa budete cítiť oveľa uvoľnenejšie a spokojnejšie. Farby vplývajú na naše vnímanie veľmi sensitívne a tak sa rozhodnite správne, ktorú z nich zvolíte.

Tmavomodrá pohovka

Odtiene modrej a tmavomodrej nemusia pôsobiť vždy chladným dojmom. Je však dôležité si tieto farby zladiť so správnymi doplnkami. Studený interiér zjemníte drobným detailom v podobe kvetov či nenápadného doplnku v ružovej farbe. 

Pozitívna zelená

Pozitívne a ukľudňujúce farby, ktoré vám vnesú do vášho dizajnu celkom iný nádych. Čo tak skrášliť váš balkón žlto-zelenými prvkami a tešiť sa tak na príchod leta? Nepodceňujte farebné akcenty vo vašom byte, práve naopak!

Mohlo by vás zaujímať: Inšpirujte sa skvelými nápadmi pre zariaďovanie interiéru: Minimalistická spálňa či elegantné detaily v kuchyni

Foto:
Zara Home, Ikea
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba