Žehlenie a kulmovanie môže byť nebezpečné: Na týchto 7 chýb si dajte pozor, ak vám na vlasoch záleží
Krásne rovné či naopak kučeravé vlasy sú ešte stále snom nejednej z nás. Pre ich dosiahnutie však niekedy obetujeme oveľa viac ako treba.
1. Vlhkým vlasom dajte pokoj
Vlasy treba akokoľvek upravovať až po ich riadnom vysušení. V žiadnom prípade nezačínajte so žehlením či kulmovaním ešte predtým, ako vaše vlasy dokonale vyschnú. Táto rada je už skoro všetkým dobre známa, no neverili by ste, ako ľahko sa aj také jednoduché pravidlo dokáže porušiť v prípade, že nám na perfektnú úpravu vlasov jednoducho nezostáva čas. Ak si však svoje vlasy aspoň trochu ceníte, dvakrát si ich pálenie rozmyslite.
Neprehliadnite: Tieto veci spôsobujú akné po 30-tke: Máme pre vás dva účinné spôsoby, ako sa ho zbaviť
2. Zabúdať na sprej na ochranu pred teplom je nemysliteľné
Jednou z najväčších chýb zo všetkých je spoliehať sa na to, že sa vlasy pred vysokým teplom ochránia samé. Tak to jednoducho nefunguje. Vysoká teplota, ktorá pôsobí cez vonkajšiu vrstvu priamo do vnútra vlasu ho zvnútra oslabí natoľko, že si namiesto hladkých a lesklých vlasov odnesiete z kupeľne maximálne tak rozštiepené konce.
3. Určite nie každý deň!
Už samotné používanie kulmy či žehličky na vlasy nie je zdravé, ak ich však skutočne používate na dennej báze, mali by ste tento trend čo najskôr obmedziť. Vaše vlasy takú námahu jednoducho nemožu zvládnuť ani v prípade, že dodržiavate vyššie uvedené zásady a naozaj sa snažíte o ich zdravie starať. Vysoká teplota v kombinácii s neustálym agresívnym stylingom je viac než len škodlivá.
Nenechajte si ujsť: Nový vlasový trend, ktorý rozpútal ošiaľ: Farebné odtiene, ktoré si vyčarujete originálnym sprejom na vlasy
4. Zničené už viac neničte
Samostatnou kategóriou je však žehlenie či kulmovanie vlasov, ktoré si už s vami nejakou tou zmenou prešli. Ak ste zástankyňou častého farbenia či chemickej zmeny štruktúry vlasu, od žehlenia a kulmovania by ste mali dať ruky preč. Vaše vlasy už aj tak musia znášať neuveriteľné množstvo procedúr, ktoré im na zdraví nepridávajú, práve naopak. Dajte im preto radšej trošku dýchať a vymeňte žehličku za jemný zábal či masku na vlasy.
5. Teplotu si predom vyskúšajte
Každé vlasy znesú inú teplotu, preto nezačnite hneď s tou najvyššou. Radšej si na prameni predom vyskúšajte tú najnižšiu možnú alternatívu a pokiaľ pre vyrovnanie vašej koruny krásy stačí, zbytočne ju nezvyšujte. Prílíš vysoká teplota vlasom totiž skôr uškodí ako im pridáva na kráse. Rovnako sa riaďte i v prípade používania kulmy.
Prečítajte si: Zistili sme, ktoré „beauty" triky zaručene nefungujú: Ženy, ktoré si to odskúšali na vlastnej koži prezradili pravdu
6. Správny šampón a kondicionér nepodceňujte
Aj keď si väčšina z nás myslí, že vlasový styling s umývaním vobec nesúvisí, práve výber toho správneho šampónu a kondicionéra bez pridania sulfátov je základnom pre zdravé vlasy, ktoré dokážu odolať i vysokej teplote a namáhaní pri používaní kulmy či žehličky. Preto používanie tých správnych prípravkov naozaj nepodceňujte.
7. Nezabúdajte čistiť
Nielen vlasy, ale i samotná kulma či žehlička si zaslúži vašu pozornosť. Bez dôkladného čistenia sa na nej totiž hromadia usadeniny zo stylingových prípravkov, ktoré zhoršujú jej funkčnosť a po čase sa do nich začnú zachytávať i vaše vlasy. Správnym čistením jemnou navlhčenou handričkou či obrúskom predídete zbytočnému šklbaniu vlasov a predĺžite i životnosť samotnej žehličky či kulmy.
Inšpirujte sa: Viete, ktorý typ šampónu je pre vás ten najvhodnejší? Pri jeho výbere nezabúdajte na tieto dôležité body