Otcovu snúbenicu som sa snažila odstrániť: Ona sa však zachovala tak, ako by som nebola čakala....

Odkedy si pamätám, na svete sme boli vždy len ja a otec. Preto, keď som vyrástla, bolo pre mňa nepredstaviteľné, že je tu niekto tretí, kto si robí nároky na jeho pozornosť a lásku. Preto som začala konať, avšak reakcia tejto osoby ma prekvapila.

Zdroj: Profimedia.sk

Obetoval jej všetko

Lívia (20) bola z polovice sirota. Matka zomrela pri jej narodení a jej otec sa na ňu doslova upínal. Venoval jej toľko času, koľko len mohol, učil ju všetko, čo ju len naučiť mohol, pracoval, aby jej mohol dopriať všetko a nemusel odopierať nič, a keby mohol aj by za ňu dýchal. Aspoň takto to naša čitateľka vnímala počas svojho detstva, dospievania, ale aj teraz v dospelosti. 

Mohlo by vás zaujímať: Celý život som závidela najlešej priateľke jej život: Až dnes som pochopila, že som v skutočnosti po takom netúžila...

Aj otec más svoje potreby 

Avšak, keď nastal čas, že Lívia odišla študovať na druhý koniec krajiny, ich vzťah sa prirodzene vyvinul v ďalšie štádium, kedy si aj jej otec uvedomil, že je na čase, aby jeho dcéra žila svoj život. Preto sa ako správny otec stiahol a nechal ju. No samozrejme, že to bol zároveň čas, aby sa konečne začal venovať aj sám sebe a svojmu zanedbanému milostnému životu. Nie, že by pociťoval nejakú naliehavú potrebu, ale ako neskôr Lívii opisoval, vyvinulo sa to celkom prirodzene. Stretol ženu vo svojich rokoch, rozvedenú, bezdetnú, mladšiu, ale neskutočne si porozumeli a on pochopil, že nechce zostať na staré kolená sám. „V tej chvíli ako mi oznámil, že si tú ženu chce vziať, som z nevysvetliteľného dôvodu začala žiarliť. Nikdy som neuvažovala nad tým, že by mal aj on právo na lásku. Bola som v tom čase sebecká a snažila sa mu vzťah všemožne prekaziť,“ priznáva dnes na rovinu Lívia. 

Čítajte tiež: Skutočný príbeh: Svoje dieťa som chcela zneužiť, aby som si zabezpečila lepší život, toto som však nečakala

Postarala som sa o veľa prekvapení

„Keď som bola počas prázdnin doma, posielala som jej neslušné a kompromitujúce správy akože od jej milenca a zariadila som, aby si ich prečítal aj otec. Úmyselne som mu narozprávala nepravdivé veci o tom, čo sa o jeho polovičke pošuškáva po meste. Dokonca som zašla až tak ďaleko, že som ju vylákala na stretnutie, na ktorom sa objavil môj kamarát z detstva a potom sme sa tam akože náhodou objavili aj my s otcom. Začali sa hádať, ona ma však prekukla a napokon jej otec uveril,“ pokračuje Lívia vo svojom rozprávaní.  

Neprehliadnite: Moja dospievajúca dcéra ma takto oklamala: Vďaka jej klamstvu sa nám nakoniec podarilo zlepšiť vzťah

Nečakané rozhodnutie, ktoré ju prinútilo prehodnotiť správanie 

Keď Lívia otcovu priateľku neprestala ohovárať, otec nevidel iné východisko, ako prestať byť viac milý a ústretový k svojej jedinej dcére, hoci ho to bolelo. Povedal jej, že ak neprestane, bude to ona, kto viac nebude mať miesto v jeho dome, živote, pretože na toto nemá právo. Vtedy zasiahla otcova priateľka, ktorá sa rozhodla odísť, pričom nechala Lívinmu otcovi na stole len list na rozlúčku, v ktorom vysvetľovala, že nechce rozdeliť otca a dcéru, a že ak niekto musí odísť bude to ona. „Ako som ho dočítala, v tej chvíli sa všetko zmenilo. Myslela som, že je to súťaž  a ja prehrávam a v boji o otcovu lásku. No ona mi ukázala, že nikdy so mnou ani nesúperila. Došlo mi ako veľmi som to pokazila. Zbalila som list a zavolala jej, aby sme sa stretli. Nechcela, ale po naliehaní súhlasila. Poprosila som ju o prepáčenie za moje hlúpe detské správanie a poprosila ju, aby sa vrátila k otcovi, lebo viem, že bez nej by už nebol šťastný. Vyjasnili sme si veci a a zistili, že máme aj niečo spoločné. Obe by sme pre môjho otca urobili čokoľvek, aby bol šťastný, lebo s to zaslúži. Odvtedy sa veci zmenili k lepšiemu a dokonca dnes budem mať ešte aj súrodenca, na ktorého sa veľmi teším,“ uzatvára svoj príbeh so šťastným koncom naša čitateľka.

 

Foto:
Profimedia.sk
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba