Milujete čaro industriálneho štýlu? Stačí dodržať pár zásad a dokážete ho vytvoriť aj vo vašom starom byte!

Túžite z vášho starého bytu vytvoriť útulný domov? Ak neviete ako na to, ukážeme vám, že občas stačí naozaj málo. A váš sen o dokonalom bývaní sa môže stať skutočnosťou. Vie to aj majiteľka bratislavského bytíku, ktorému vdýchla čaro industriálneho štýlu.

Zdroj: Valentína Nídelová

Zdroj: Valentína Nídelová

Zdroj: Valentína Nídelová

Rožná bytovka pri hlučnej dopravnej križovatke vyzerá zvonku rovnako ošarpane, ako bol byt, ktorý kúpili manželia očakávajúci prírastok do rodiny. Ak sa povie, že je nehnuteľnosť v pôvodnom stave, predstavíte si čokoľvek. No zrejme nie to, že do dvojizbového bytu v centre mesta, nie je v 21. storočí zavedený ani plyn. Niekto by si možno povedal, že na tomto byte je lákavá jedine tak adresa. Všetko je otázkou prístupu a manželský pár tieto fakty bral ako výhodu. Koncept celého bývania si tak mohli prispôsobiť vlastným predstavám a vkusu.

Dvojizbový byt bol pôvodne oveľa väčší, ale približne v sedemdesiatych rokoch sa rozdelil na dva. Do oboch sa dostanete cez romanticky pôsobiacu pavlač, ktorá je otočená do vnútorného dvora, takže celkom zabudnete, že na druhej strane je ruch veľkomesta a premávky.

Po vstupe do chodby máte presne prehľad, kde sa čo nachádza. Drevená pôvodná podlaha si síce vyžiadala poriadnu rekonštrukciu, ale práve vďaka nej je v celom byte zachované čaro minulosti. A hoci má chodba síce len pár metrov štvorcových, rozhodne stojí za pozornosť. Odkladací priestor je tu premyslený do najmenších detailov. Polica uskladní mnoho drobností a slúži zárveň aj ako botník. V štýlových krabičkách pani domáca ukrýva sezónne drobnosti, aby priestor nepôsobil zapratane. 

Z chodby vedú dvere do malej detskej izby. Najväčšia miestnosť zastáva funkciu kuchyne, obývačky aj spálne. Príde vám to stiesnené? Ani náhodou. Jednotlivé zóny sú tak perfektne oddelené a zároveň prepojené, že by ich vymenili za svoje aj majitelia veľkometrážnych bytov. Tento má totiž svojskú atmosféru, do ktorej je vložené srdce.

Nosná tehlová stena nie je dielom zaplatených majstrov. Majitelia väčšinu prác oddreli vlastnými rukami, alebo si na brigádu pozvali rodinu a priateľov. Aj to dodáva tomuto príbytku skutočnú dušu. Cítite tu teplo domova, pretože do každej tehličky, či dekorácie sa podpísala radosť domácich z budovania ich prvého hniezda.

Prekvapia vás možno dve sedačky, každá iná, no pritom spolu dokonale ladia. Jedna je bežne využívaná ako gauč, druhá sa každý večer roztiahne a slúži ako manželská posteľ.

Prečítajte si aj: Farby, ktoré by ste mali použiť vo svojom interiéri: Myslite na tieto body, pri zariaďovaní vášho bytu

Kuchyňa je síce menšia, no stačí. Nájdete tu kuchynský ostrovček, ktorý schová dostatok riadu, a zároveň slúži na stolovanie.   

Kombinovanie rôznych kúskov a prelínanie štýlov, nájdete v každej časti bytu. Práve na to má majiteľka mimoriadny cit. 

Inšpirujte sa: Inšpirujte sa skvelými nápadmi pre zariaďovanie interiéru: Minimalistická spálňa či elegantné detaily v kuchyni

My musíme uznať, že tento malý, štýlový bytík má jednoducho dušu. 

Foto:
Valentína Nídelová
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba