Presunúť na hlavný obsah

Užite si tropickú klímu aj v chladných dňoch

Feminity

Letné dni sú pomaly zrátané a čoskoro nás všetkých opäť čaká studené depresívne upršané počasie bez slniečka. Keby ste však náhodou zatúžili obliecť si plavky namiesto gumákov a pršiplášťa a namiesto dažďa sa okúpať v bazéne, navštívte tropický raj neďaleko Berlína!

Tropical Islands je výnimočný projekt, ktorí si obľúbili wellnes-chtiví ľudia z celej Európy. Pod obrovskou kupolou na ploche väčšej ako osem futbalových ihrísk vyrástol doslova raj. Tropický prales, dvestometrová piesočná pláž, bazény, reštaurácie, tobogány, stanové mestečko, sauny, masáže ale aj architektonické zaujímavosti inšpirované Áziou. A to všetko pod jednou strechou a v príjemnej 26-stupňovej tropickej klíme.

Toto fantastické miesto nájdete iba 60 kilometrov južne od Berlína a 100 kilometrov severne od Drážďan. Hovorí sa, že obrovská pologuľa, v ktorej sa tento raj nachádza, bola kedysi fabrikou na výrobu vzducholodí. Dnes tam nájdete všetko, aby ste si pripomenuli bezstarostnosť horúcich letných dní.

Pri vstupe dostanete náramok s čipom, aby ste nemuseli nosiť so sebou peniaze a všetky dôležité veci si zamknete v jednej z mnohých bezpečnostných skriniek. Oblečiete plavky a môžete vyraziť.

FEMINITY odporúča začať výlet po „tropických ostrovoch“ prechádzkou dažďovým pralesom. Nájdete v ňom viac ako 50 tisíc druhov tropických stromov a rastlín, divokých orchideí, paliem, banánovníkov a iných porastov. Do uška vám budú vyhrávať skutočné zvuky pralesa, ktoré fantasticky dotvárajú takmer skutočnú atmosféru.

Atmosféru pravej dovolenky dokresľujú aj originálne stavby z Bali, Bornea či Thajska. V nich sa ukrývajú aj mnohé kaviarne či reštaurácie, kde vám naservírujú všeličo od obľúbenej fast foodovej stravy až po šaláty a najrôznejšie kulinárske špeciality.

Keď vás omrzia prechádzky, schladiť sa môžete v niektorom z mnohých bazénov, vodopádov a vodotryskov. Dokonca sa môžete „vyvaliť“ na skutočnú pieskovú pláž a len tak nasávať džavot okolo seba. Pre tých, ktorým by takéto zábavky nestačili, je k dispozícii vodný park s tobogánmi, kĺzačkami a rôznymi vodnými atrakciami. Tropical Islands sa okrem iného pýši aj najväčšou vodnou kĺzačkou v Nemecku. Ak vám nestačí ani to, môžete nasadnúť do héliového balóna, ktorý vás vynesie do výšky 60 metrov a celý areál si môžete pozrieť pekne z výšky.

Tropical Islands je však aj rajom pre všetkých milovníkov wellness a spa. Zrelaxovať môžete v asi pätnástich druhoch sáun, môžete si dať jeden z mnohých parných kúpeľov, oddýchnuť si vo vírivkách, ale aj dopriať si tradičné druhy meditácie či masáží.

Fantastické na celom tomto je, že Tropical Islands nemusíte opustiť ani večer. za prenocovanie zaplatíte symbolický poplatok a vybrať si môžete hneď z viacerých druhov ubytovaní – buď to dáte „hipisáckym“ spôsobom a usteliete si na jednom z lehátiek priamo na pieskovej pláži, tak ako to robia stovky návštevníkov, alebo si v stanovom mestečku prenajmete na noc stan, alebo si zdriemnete na úrovni v jednej z chatiek, ktoré sú na nerozoznanie od tých v skutočných tropických rajoch. 

Uvidíte, že sa vám z tropického raja nebude chcieť odísť. Pred tým, ako sa však vyberiete na parkovisko hneď vedľa areálu, nezabudnite sa poriadne obliecť. Váš organizmus by z prechodu do bežného jesenného počasia mohol utrpieť mierny šok.