Presunúť na hlavný obsah

Luxusné podoby raja

Wellness

"Tri dni v raji" je síce názov iba jednej z položiek v menu spa v Anantara Dhigu Resort & Spa Maldives, ale na ostrovčeku Dhigu sami rýchlo prídete na to, že raj tu má omnoho viac podôb. Od luxusnej vily s rozlohou 312 metrov štvorcových cez ranné meditácie na najkrajších miestach na svete a potápanie podobného charakteru až po plavbu za západom slnka, ktorú spríjemňujú poklady vínnej pivnice.

 

Už samotná lokalita - ak sa k nej štartuje z medzinárodného letiska v Malé - sľubuje kvality Edenu. Ostrov Dhigu na atole South Malé je obklopený mystickými lagúnami a neporušenými plážami, ktorým Anantara Dhigu Resort & Spa ozdobený tyrkysovou lagúnou a koralovým útesom dodáva luxus v každom detaile.

Apartmány nad vodou, luxusné vily a plážové bungalovy vám dovolia prebúdzať sa s pohľadom na nekonečnú hladinu Indického oceánu či ponoriť sa hneď zrána do svojho privátneho bazéna alebo sadnúť do kajaku a vybrať sa na niektorý z neďalekých ostrovov na piknik v tieni palmy. Oddych na tomto mieste má však aj formy, ktoré vás zasiahnu oveľa intenzívnejšie, najmä máte chuť prebudiť k životu aj svojho ducha. Luxusné spa nad žlbnkotajúcou hladinou s vami urobia zázraky.

Prepychový kúpeľný apartmán si môžete vybrať sami a potom sa už len oddávať príjemnej stránke detoxikácie a harmonizácie. Na časové obmedzenia môžete pokojne zabudnúť: Špecialitou týchto spa je program nazvaný Tri dni v raji, v rámci ktorého absolvujete takmer 6 hodín dokonalej starostlivosti a rozmaznávania. Fantastické zážitky vás však čakajú aj mimo kúpeľov a pod morskou hladinou. Maldivy sú známe najlepšími miestami na potápanie a tento rezort tiež uspokojí potápačov všetkých úrovní.

Aj objavovanie samotného ostrova stojí za to. Dokonca môžete využiť možnosť zúčastniť na každodennom živote tunajších rybárov. Alebo si nechajte zorganizovať výlet na niektorý z okolitých neobývaných ostrovčekov, prípadne do Malé, hlavného mesta Maldivskej republiky, kde turisti zvyknú obdivovať jedinečnú architektúru, tradičné trhy, tiché mešity či elegantný prezidentský palác alebo sa v Národnom múzeu zoznamovať s miestnou kultúrou. To však ešte stále nie je všetko.

Môžete si vyskúšať tunajšie špeciálne techniky rybolovu - ak budete úspešní, úlovok vám s radosťou pripraví miestny šéfkuchár. Takisto môžete surfovať, venovať sa joge - či už v skupine alebo len v spoločnosti profesionálneho inštruktora - a svoje dovolenkové dni začínať rannou meditáciou. Takisto sa môžete prihlásiť na kurzy varenia, alebo si jednoducho zacvičiť vo fitness štúdiu s osobným trénerom, alebo sa ukryť v rezortnej knižnici či prebehnúť sa pri tenise a volejbale.

Najobľúbenejšou aktivitou návštevníkov tohto rezortu je však objavovanie podmorského sveta. Rovnako ako šnorchlovanie vás však určite dostane aj plavba za západom slnka. Všetkých pôžitkárov osloví nielen nebeským divadlom, ale aj príťažlivými zásobami vínnej pivnice a baru a oddychovou zónou na palube ozvučenou hudbou žblnkotajúcich vĺn. Tejto podobe raja v Anantara Dhigu Resort & Spa sa vraj nevyrovná žiadna iná, ale tak ako vždy, aj v tomto prípade je to určite vec vkusu.