Presunúť na hlavný obsah

TOP 5 spa a relaxačných metód

Feminity

Wellness nemusí byť len masáž lávovými kameňmi či fínska sauna. Existuje viacero druhov spa a relaxačných metód, ktoré spájajú len to najlepšie z wellness tradícií Európy, Ázie a Stredného východu.

1. Thalasso hydroterapia

Thalasso v preklade z gréčtiny znamená more. Táto technika ešte nie je všade na svete známa, no je veľmi obľúbená vo Francúzsku a v Španielsku. Pri tejto metóde sa využíva horúca morská voda v špeciálne upravených bazénoch. Musia v nich byť špeciálne sedadlá, rôzne trysky, vodopády a chrliče, ktoré sa postarajú o to, aby morská voda masírovala jednotlivé časti vášho tela rôznou intenzitou. Táto metóda pomáha najmä ľuďom, ktorí majú bolesti svalov a kĺbov.

2. Soľné jaskyne

Soľné jaskyne sú už pomerne známe aj na Slovensku. Túto metódu vyvinuli alternatívni liečitelia, ktorí dlho pozorovali jej účinky. Pobyt v soľnej jaskyni otvára dýchacie cesty, pomáha s dýchaním pri astme a iných ochoreniach pľúc. Okrem toho je ale skvelý aj na pleť, ktorá trpí akné alebo ekzémami. A je celkovo prospešný takmer pre každého. 

Na Slovensku nájdete soľné jaskyne vo viacerých kúpeľoch a mestách. Niekoľko ich je v Bratislave a v Košiciach, sú aj napríklad v Bojniciach, Turčianskych Tepliciach či v Bardejove.

3. Ganbanyoku vyhrievané kamenné postele

Z názvu je to už asi dosť jasné – metóda pochádza z Japonska a je tam veľmi obľúbená. Človek leží na posteli vyrobenej z čierneho kameňa, ktorý udržuje teplotu. Pod hlavou má podpierku v tvare vankúša vyrobenú z bambusu a necháva teplo z kameňa prenikať až do kostí. Ganbanyoku pomáha najmä pri bolestiach svalov a zhoršenom metabolizme.

4. Hammam

Hammam je synonymum relaxu pochádzajúci z Maroka. Je to v podstate parný kúpeľ, ktorý pozostáva z viacerých krokov. Väčšinou sa začína soľným peelingom na vyhrievanom kamennom stole, pokračuje kúpeľmi s rôznymi teplotami a parou.

Táto metóda nie je ešte dobre známa po celom svete, ale má k tomu sklony. Využíva sa najmä v Maroku, v Egypte a Turecku.

5. Japonské kúpele

Japonské kúpele nie sú na Slovensku žiadnou novinkou. Ale rozhodne patria k tomu najlepšiemu, čo wellness centrá môžu ponúkať. Nájdete ich napríklad v Dunajskej Strede. Predstavujú kúpanie sa vo vode napustenej zázvorom alebo v horúcom saké, čo je japonský nápoj z ryže.