Presunúť na hlavný obsah

Plesové šaty očami odborníkov: Ako ich ohodnotili?

Móda a krása

Tie najkrajšie večerné róby, ktoré dominovali tohtoročnému XII. Plesu v opere, sme vám na FEMINITY predstavili už včera. Na to, ako sa obliekli dámy na ples sme sa aj tento rok opýtali odborníkov na módu. Rovnako vlani, oblečenie bude hodnotiť české módna návrhárka a odborníčka na protokol Jana Berg a módny kritik a stylista Honza Pokorný, ktorý pravidelne pracuje pre časopisy InStyle, Žena a život či Glanc. Ako jediný Čech mal na starosti styling na titulku prestížneho časopisu L'Officiel. Okrem toho prednáša na Škole stylistov Backstage.

Adela Banášová

Honza Pokorný: Na to, ako skvelý styling má na obrazovke a väčšinou i v civile, sú Adeline plesové šaty sklamaním. Strih moderátorke napriek jej ultra štíhlej postave vôbec nelichotí. A aj keď červená kraľuje sezóne, tu jej je veľmi veľa - od pier, cez nechty až po ľahko obstarožné topánky. Keby si Adela obula trebárs metalické sandáliky na platforme, získala by celá kreácia väčší náboj a šmrnc.

Jana Berg: Adela si môže dovoliť takmer všetko, je krásna, mladá, sebavedomá a vysoká. Jej outfit je dokonalosť sama – tvar topánok ladí s líniou i farbou šiat, všetko je doplnené rovnakou farbou laku na nechtoch a rúžu. Triezvy účes a šperky umocňujú celkový dojem. Ja by som možno volila k jej alabastrovej pleti jemnejší odtieň červenej.

Zlatica Puškárová

Honza Pokorný: Žiarivo biela róba pôvabnej moderátorky nemá chybu, jej typu taká romantika sedí. Nežná krajka s aplikáciou v páse a na rukávoch si výborne rozumie s jemnými šperkami. Snáď len „psaníčko“ je trochu moc konzervatívne, modernejšie by kontrastovalo zaujímavejšie. O žiadne dramatické módne faux-pas však ale nejde.

Jana Berg: Tomuto romantickému modelu s „dračími“ doplnkami nemám čo vytknúť, Zlatica v bielych šatách s červenými perami a červeným „psaníčkem“ pôsobí ako „zlobivý anděl“.

Zdena Studenková

Honza Pokorný: Herečke sa nedá odoprieť, že na svoje vek vyzerá famózne. S vkusom je ale tak trochu „na nože“. V prezdobenej róbe, ktorú zvolila na Ples v Opere, vyzerá ako fondán z vianočnej čokoládovej kolekcie. Katastrofu korunuje kabelka, ktorú sa pani Zdena úporne snažila zladiť s topánkami. Fiasko.

Jana Berg: Túto dámu už roky sledujem a ticho obdivujem, ako vie nestárnuť... Ale, tentokrát naozaj šliapla s výberom šiat vedľa. Okrem farby, ktorá jej naozaj pristane, je to celé tak nejako „daleko od ráje“.

Emília Vášáryová

Honza Pokorný: Opäť potvrdila svoju povesť dámy, ktorá zreje s gráciou a na poli módy sa pohybuje suverénne a s noblesou. Šikovne riešená puzdrová toaleta vytvára perfektnú siluetu. Tylový dekolt orámovaný kameňmi nekričí po výraznom šperku, perlový náhrdelník je tak ideálnou voľbou. Rukavice a boa z pier dodávajú celku až chanelovskú eleganciu.

Jana Berg: Tentoraz pani Emília volila čiernu klasiku s drobnou aplikáciou a doplnila to svetlými perlami a boa. Myslím, že všetko zvládla s veľkou gráciou a eleganciou.

Sisa Lelkes-Sklovská

Honza Pokorný: Svadba speváčke prospela i v oblasti módy. Zatiaľ čo predtým trpela sklonom ku gýču, dnes je z nej pravá dáma. Asymetrické šaty s bohatou výšivkou berú dych, rovnako ako jej šperky. Účes si už zaslúži menej chvály, aj keď sa k šatám hodí, s veľkosťou drdolu to kaderník prehnal. Pán manžel dopĺňa Sisu skvelo, presne podľa etikety.

Jana Berg: - Sisa bola vždy veľmi extravagantná, zdá sa, že jej tentoraz stačí ako extravagantný doplnok milujúci manžel a na ples si vybrala elegantnú róbu. Som potešená touto zmenou. 

Jamelia

Honza Pokorný: Britská speváčka samozrejme mohla pricestovať s kufrom plným šatov od svetoznámych návrhárov. Na miesto toho sa spoľahla na slovenskú dvojicu Boris Hanečka a Hana Převrátilová – a dobre urobila. Čierna róba s famóznou sukňou a provokatívnym tylovým topom ohromila sálu a pokiaľ si ju speváčka odviezla so sebou domov, iste s ňou ešte parádu urobí.

Jana Berg: Mám rada čiernu farbu na dámach čiernej pleti, myslím si, že to ich krásu a gráciu umocňuje. Tejto veľkolepej róbe vzhľadom k príležitosti naozaj nie je čo vytknúť.

Lucia Hablovičová

Jana Berg: Chladne nádherná! Aj keď to nie je róba podľa môjho gusta, musím oceniť, že jej nositeľka a model tvoria dokonalú symbiózu – svetlá pleť, čierne kadere stiahnuté z čela a dlhé náušnice korešpondujú s čiernou aplikáciou na striebornom korzete. Všetko dohromady vytvára pre mňa ilúziu starého Egypta a jeho tajomnosti. Tento model vo mne vzbudzuje tak trochu aj rešpekt.

Andrea Heringhová a Boris Kollár

Jana Berg:  Mnoho pánov už podľahlo tradícii zaobstarať si na Ples v opere frak. Ako je vidno, pán Kollár sa nedal a zvolil síce dokonalý, ale smoking. O absolútnej dokonalosti môžeme hovoriť pri outfite jeho partnerky, biela róba jej veľmi pristane.

Andrea Pálffy-Belányi

Jana Berg:  Rovnako ako vznešene pôsobia jej mená, tak je to aj s jej večernou róbou. Škoda len tej bielej spodničky, ktorá vykúka spod šiat. Mohla byť aspoň zlatistá.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus