Presunúť na hlavný obsah

Trochu iný festival: Navštívte ho aj vy!

Zábava

Festivalov býva na Slovensku cez leto veľa. No existuje jeden, ktorý je jediný svojho druhu. Je to Muzikálový festival, ktorý sa obsahovo sústredí predovšetkým na muzikálovú tvorbu, ale nevyhýba sa ani operete, kabaretu a šansónu. Uskutoční sa 24. a 25. augusta v Kúpeľoch Brusno.

Muzikálový festival sa tento rok bude konať v Kúpeľoch Brusno už po piaty raz. Vznikol a existuje ako jediné podujatie svojho druhu a prináša prehľad súčasnej muzikálovej tvorby na slovenských javiskách.

 
Hneď v prvý deň , teda 24. augusta, sa môžete tešiť na spevácke vystúpenia osobností ako Natália Hatalová, Soňa Valentová, Jozef Benedik, Marcela Molnárová, Jarmila Hittnerová, Viktor Horján, Eva Pavlíková, Ján Koleník, Marcela Laiferová a Svetlana Slováková. Sedem skladieb zaspieva Katka Hasprová.
 
V nedeľu, 25. augusta, sa uskutoční ceremoniál udelenia tabule slávy, no kto bude ocenený, to organizátori zatiaľ taja. Návštevníci si môžu vychutnať aj prierez muzikálom Adam Šangala a recitál Orchestra Milana Olšiaka so sólistami a muzikálovými interpretmi. 
 
Okrem už spomínaných osobností sa na festivale predstaví aj Marián Slovák, Richard Rikkon a Igor Šimeg. Na záver vystúpi česká speváčka Bára Basiková. Moderátorkou bude Marcela Molnárová, ktorá možno jednotlivé vystúpenia uvedie spevom.
 
V rámci festivalu sa bude konať aj spevácka súťaž o Brusniansku brusnicu – Muzikálový talent 2012. Jej cieľom bude nájsť novú tvár pre najbližšiu muzikálovú sezónu. Počas prvého dňa festivalu sa predvedú v dvoch kolách vybraní semifinalisti a na ďalší deň vo finále vystúpi päť najlepších, ktorí predvedú jednu povinnú skladbu a jednu pieseň podľa vlastného výberu. Víťaz dostane angažmán na jednu sezónu do pripravovaného muzikálového predstavenia v partnerskom Divadle Andreja Bagara v Nitre a peňažnú cenu 500 eur. 
 
Súťažiaci sa postavia pred porotu, v ktorej bude sedieť divadelný režisér Jozef Bednárik, klavírny virtuóz Richard Rikkon a herečky Eva Pavlíková a Jarmila Hittnerová. "Porota posúdi u každého súťažiaceho jeho spevácky výkon, herecké stvárnenie, ale aj celkový dramatický dojem," vysvetlil Bednárik. 
 
Klavirista Richard Rikkon je so semifinalistami, ktorých už vybrali, veľmi spokojný a návštevníci sa podľa neho majú na čo tešiť. Okrem toho je lákadlom i samotné miesto konania Brusno, ktoré Bednárik považuje za "milé, chutné mestečko s dobrými ľuďmi".

Diskusia k článku

comments powered by Disqus