Presunúť na hlavný obsah

4 tipy ako mať krásne biele zuby!

Zdravie

Túžite po hollywoodskom úsmeve? Niekedy nemusíte mať zuby ako perličky, stačí im dodať ten správny odtieň, ktorý bude síce biely, ale prirodzený. Spôsobov ako dosiahnuť tento efekt je niekoľko. FEMINITY vám prezradí, z ktorých možností máte na výber!

 

Domáci spôsob bielenia

Najznámejším receptom na bielenie zubov je sóda bikarbóna, ktorá dokáže mierne vybieliť zuby. Používa sa na čistenie zubov v kombinácii s vodou, v ktorej sa rozpustí. Má však veľmi silné a agresívnejšie účinky. Odborníci ju preto príliš neodporúčajú na vnútorné používanie, ale na vonkajšie (napríklad proti štipnutí hmyzu).
 

Vyradenie niektorých surovín a tekutín

Každý z nás vie, že káva, čierny čaj (ale aj iné), červené víno, kečup a tmavé potraviny pôsobia nepriaznivo na naše zuby a ich zafarbenie. No aj napriek tomu je pre mnohých z nás obzvlášť ťažké vzdať sa ich. Je preto vždy lepšie, keď si hneď po konzumácii vyčistíte zuby, nemusí to byť hneď zubnou pastou, stačí len prepláchnuť vodou. Suroviny ako jablko, mrkva, zeler, hlávkový šalát alebo napríklad brokolica posilňujú zuby aj ich správny prirodzený tón.
 

Špeciálne zubné pasty a prípravky

V Amerike sú zubné pasty s účinkom bielenia, či pásiky bežnou záležitosťou. Ku nám sa postupne dostávajú tiež, môžete ich zohnať najčastejšie v lekárni alebo cez internet. Balenie obsahuje špeciálnu pastu a aplikátor na chrup, do ktorého sa vytlačí táto pasta a nasadíte si aplikátor na zuby. Väčšinou tak robíte dva razy denne a to po dobu dvoch týždňov, no každý typ prípravku je iný. Tieto prípravky však nie každému sadnú, poškodzujú do istej miery sklovinu a citlivosť zubov sa takisto zvyšuje. Paradoxom tiež je, že po vysadení týchto prípravkov sa stáva, že zuby žltnú oveľa rýchlejšie ako pred tým.
 

Bielenie u zubára

Bielenie zubov prostredníctvom špeciálnych látok sa využíva aj u zubára, ktorý by mal byť na toto vyškolený. Toto bielenie je rýchlejšie s väčším dosiahnutým efektom, nakoľko sa pri ňom používa špeciálna plazma lampa alebo dokonca laser. Je to síce spoľahlivé riešenie, zveriť sa do rúk profesionála, ale ani tento typ bielenia vám nezaručí, že budete mať biele zuby stále. Závisí to od typu zubov, jeho odtieňa (každý má geneticky iný) a tiež pigmentových škvŕn. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe