Presunúť na hlavný obsah

10 pravidiel, vďaka ktorým rýchlo schudnete a nestojí vás to žiadnu námahu!

Chudnutie a diéty

Chudnúť niekedy znamená len naštartovať zdravší a lepší život. Prezradíme vám 10 pravidiel, ktoré keď dodržíte, schudnete a nebude vás to pritom stáť žiadnu námahu!

 

1. Nepridávajte si k jedlu pečivo

Jesť na obed, či večeru zeleninový šalát je síce super, ale darmo, keď si k nemu dáte opečené pečivo v podobe bagetiek alebo toastov. Všetko je len o zvyku a pečivo je jedným z tých zvykov, ktorých sa zbavujeme síce ťažšie, ale postupne sa to dá.

2. Pri práci majte po ruke ovocie

Počas pracovných dní zabúdame jesť a buď jeme nárazovo a vo veľkom alebo vôbec. Energiu potom dobiehame formou sladkých tyčiniek alebo iných dobrôt, ktoré máme po ruke. Ako náhradu by sme mali nosiť skôr ovocie a v prípade náznaku hladu si ho dať.

3. Noste si do práce jedlo v dózach

Vlastný obed v dózach alebo krabičková diéta už dávno nie je žiadne faux pas, ako si mnohí myslia. Okrem toho, že viete, čo jete, máte výhodu v tom, že si jedlo môžete rozložiť na viac etáp a nemusíte ho zjesť naraz ako v reštaurácii. Zjete tak len toľko, koľko v skutočnosti vládzete.

4. Po jedle si namiesto dezertu vyčistite zuby

Neodmysliteľnou súčasťou mnohých ľudí je sladký dezert po jedle. Niekoľko chodov po sebe je síce skvelých pre naše chuťové poháriky, no nie pre tukové zásoby, ktoré sa nabaľujú o ďalšie. Výborným trikom ako oklamať svoje chute je vyčistiť si zuby po jedle. Vplyvom zubnej pasty vás prejde chuť na dezert a navyše, urobíte niečo aj pre váš chrup.

5. Noste obtiahuté oblečenie

Ľudia, ktorí nosia voľné strihy majú tendenciu priberať rýchlejšie, nakoľko nevnímajú svoju váhu a to, že sa zväčšujú. Motiváciou je úzke a obtiahnuté oblečenie (samozrejme v norme), vďaka ktorému vieme zistiť, kedy sa doň nezmestíme a začnú nám blikať varovné signály.

6. Pozerajte si častejšie svoje fotografie

Ďalšou výbornou formou je sebareflexia v podobe pozerania fotografií. Práve na nich človek zistí, ako v skutočnosti vyzerá, aj v porovnaní s inými ľuďmi. Tí, ktorí prepadli obezite bohužiaľ priznali, že až na základe fotografií zistili, ako vyzerajú. Dovtedy sa síce pozerali do zrkadla, ale neuvedomovali si, že sa postupne zväčšujú a zväčšujú.

7. Doprajte si detox – uhorkovú limonádu

Uhorková limonáda s limetkou je výborným detoxom pre telo, a to nielen v lete, ale počas celého roka. Doprajte si ju raz za čas alebo počas zimy ju nahraďte poctivým bylinkovým čajom na prečistenie.

8. Vyhýbajte sa večer reštauráciám

Kto by netúžil po romantickej večeri. Má to svoje čaro, no pokiaľ si takéto večere doprajete častejšie, zvyknete si na neskoré jedlo. Navyše, v reštaurácii väčšinou zjeme všetko.

9. Choďte včas spať

Neskoré chodenie spať má na svedomí aj väčší hlad. Ak idete spať v primeranom čase, váš žalúdok a telo si odpočinie. Ak však dlho do noci pracujete alebo vydávate inak energiu, telo si pýta potravu a nezáleží na tom, koľko je práve hodín.

10. Majte pevnú vôľu

Nemusíte si stanovovať diéty a iné obmedzovanie, jednoducho pripravte telo na zdravý životný štýl. Závisí to všetko od sily vašej vôle, preto by ste mali mať motiváciu v podobe myslenia na niečo pekné a pozitívne. Časom sa to pre vás stane prirodzenosťou.