Presunúť na hlavný obsah

Kate Middleton a jej štíhla línia: Najskôr dukanova diéta, po pôrode stavila na low-carb diétu!

Zahraničné celebrity

Kate Middleton v plavkách už len tak nikto neuvidí, okrem Williama. Jej postava bola štíhla pred pár rokmi vďaka dukanovej diéte a krátko po pôrode stavila zase na low-carb diétu. Pozrite si, v čom spočíva úspech tejto upravenej stravy!

Odkedy sa na kráľovskej pôde objavila Kate Middleton, celý svet z nej šalie. Sympatická tvár, milý prejav a dobro, ktoré z nej vyžaruje je mnohým veľmi blízke. Život Kate sa musel podriadiť konzervatívnym pravidlám a rovnako aj jej šatník. Ten tvoria prevažne kostýmčeky a strihy, ktoré zahaľujú ženské partie, aby zbytočne neprovokovala. Z času na čas však ukáže vo veľmi ženskom strihu, ktorý vyzdvihne jej prednosti – predovšetkým jej štíhlu líniu, ploché bruško a zadoček.

Dukanová diéta, ale aj dlhodobý proces úpravy stravovania

Kate je jedna z tých, ktoré v minulosti podľahli dukanovej diéte. V prvej (útočnej fáze), ktorá trvá priemerne 2-3 dni je povolené jesť len čisté bielkoviny (chudé teľacie alebo hovädzie mäsko, hydina, ryby alebo bielka z vajíčok). Prudký úbytok kilogramov v prvej fáze je skvelým hnacím motorom pre výdrž. Vitamíny doplníte vitamínovými doplnkami. V druhej fáze tejto dukanovej diéty prechádzate na bielkovinovo-zeleninovú stravu (k bielkovinám môžete zaradiť cuketu, baklažán, paradajky, tekvicu, brokolicu, špargľu či rôzne druhy kapusty). V tretej, konsolidačnej fáze zaradíte do jedálnička kus ovocia a tiež dva krajce tmavého chleba. Dva razy do týždňa si môžete dopriať obľúbené jedlo, dôležité je, aby tieto dva dni nenasledovali po sebe. Zabránenie jojo efektu spočíva v tom, že ak ste zhodili 8 kilogramov, 80 dní následne by ste mali dodržiavať režim konsolidačnej fázy. V poslednej, stabilizačnej fáze, už nie ste nijak obmedzení. Jedinou podmienkou je jeden deň v týždni čisto bielkovinový.

Low-carb diéta: Recept na štíhlu líniu po tehotenstve pramení z pevnej vôle a vlastnej kontroly

Azda nikomu neunikol fakt, že Kate sa po tehotenstve zázračnou rýchlosťou dostala späť do formy. Vlastne, ani počas požehnaného stavu neprešiel jej vzhľad rapídnou zmenou. Môže za to low-carb diéta. Podľa odborníkov práve táto diéta, ktorá sa na pohľad javí ako bežný spôsob životosprávy pomáha zhodiť popôrodné kilogramy. Jej princíp spočíva v tom, že už počas pôrodu si kontrolujete príjem potravy a jednoducho povedané – nepodľahnete prejedaniu sa. Potraviny s vysokým obsahom ľahko stráviteľných sacharidov (cukor, chlieb, cestoviny) sú nahradené potravinami s vyšším percentom tuku a čistými bielkovinami (mäso, hydina, vajcia, syr, orechy a rôzne semená). Pevná vôľa počas tehotenstva vám to vráti dvojnásobne a viac práve po pôrode, kedy sa vaše telo dostane do pôvodnej (a ešte lepšej) formy oveľa skôr. 

Viac podrobností o tom, ako sa stravovať počas Dukanovej diéty, si môžete pozrieť v knihe od Dr. Pierre Dukan - Dukanova diéta v 350 receptoch. Nájdete ju v online kníhkupectve iPark.sk.

Ak vás zaujíma život Kate Middleton viac, prečítajte si knihu Kate - budúca kráľovná. Objednať si ju môžete cez internetové kníhkupectvo iPark.sk alebo priamo TU.

- Najčítanejšie -