Presunúť na hlavný obsah

Zviditeľni sa s FEMINITY: Mladá fotografka, ktorá prináša nielen fotky, ale aj zážitok

Modeling

V rámci projektu Zviditeľni sa s FEMINITY! vám dnes predstavíme mladú a úspešnú fotografku Petru Baranovičovú, ktorá robí neskutočne krásne a živé zábery. Veď posúďte sami!

Zachytávať veci cez objektív fotoaparátu je naozaj ťažké, no vedieť odfotiť ľudí tak, aby nestratili na svojej iskre, je ešte náročnejšie. Na Slovensku je však veľa úspešných umelcov a jedným z nich je aj Petra Baranovičová. 

Mladá fotografka si tak vo svojich 24-rokoch istým spôsobom splnila sen. Robiť prácu, ktorá je zároveň jej záľubou je totiž veľké šťastie. Môj začiatok bol taký celkom netradičný. Vždy som chcela robiť niečo technicko-umelecké, len som tak celkom nemala jasno že - čo. Môj priateľ je dizajnér a raz mi len tak kúpil fotoaparát a navrhol mi, či by som s ním nechcela spolupracovať. Tak som vyskúšala produktové fotografie. Akosi ma to nenadchlo, lebo predsalen, človek si s tými produktíkmi vo fotostane nepokecá :)," predstavila sa nám táto šikovná  (pozn. red. a ešte k tomu aj krásna) fotografka, ktorá dodáva: „​Viac ma chytilo fotenie ľudí, lebo je vždy super stretnúť sa s niekým novým, pokecať, zasmiať sa a spaviť pri tom pekné fotky :)."

Táto talentovaná Slovenka sa zameriava na fotenie modelov a modeliek. „Milujem stretávanie sa s novými ľuďmi a najradšej mám, keď je na fotení zábava a uvoľnená atmosféra, lebo nechcem prinášať ľuďom len fotky, ale aj zážitok,“ prezradila Petra.

Petra pôsobí v rámci DOUBLE ATELIER spolu so svojím priateľom Marekom Čapkovičom a jej fotografie sú odrazom skutočnej rozmanitosti. Fotí nielen ženy, ale aj mužov. Nielen modelky a modelov, ale aj obyčajných ľudí. Táto fotografka pritom nepoužíva prehnanú retuš, čím si jej fotografie zachovávajú emóciu, ktorú z ľudí cítiť. „Podľa mňa má každý taký ten svoj "uhol" (minimálne jeden), z ktorého vyzerá dobre, takže ho len treba nájsť," dodala Petra na margo toho, či dokáže nafotiť aj "nefotogenických" ľudí. Spolupracuje aj s profesionálnymi modelingovými agenútrami. Výsledok si môžete pozrieť v galérii Feminity. 

Projekt Zviditeľni sa s FEMINITY! pokračuje a zapojiť sa môžete aj vy. Podmienky nájdete priamo TU.

Páčia sa vám fotografie Petry Baranovičovej?

spolu hlasovalo 125 ľudí

Áno
111
Nie
14

- Najčítanejšie -