Zviditeľni sa s FEMINITY: Mladá fotografka, ktorá prináša nielen fotky, ale aj zážitok

V rámci projektu Zviditeľni sa s FEMINITY! vám dnes predstavíme mladú a úspešnú fotografku Petru Baranovičovú, ktorá robí neskutočne krásne a živé zábery. Veď posúďte sami!

Fotografie z archívu mladej a úspešnej fotografky Petry Baranovičovej

Fotografie z archívu mladej a úspešnej fotografky Petry Baranovičovej

Zdroj: Archív P.B.

Zachytávať veci cez objektív fotoaparátu je naozaj ťažké, no vedieť odfotiť ľudí tak, aby nestratili na svojej iskre, je ešte náročnejšie. Na Slovensku je však veľa úspešných umelcov a jedným z nich je aj Petra Baranovičová. 

Mladá fotografka si tak vo svojich 24-rokoch istým spôsobom splnila sen. Robiť prácu, ktorá je zároveň jej záľubou je totiž veľké šťastie. Môj začiatok bol taký celkom netradičný. Vždy som chcela robiť niečo technicko-umelecké, len som tak celkom nemala jasno že - čo. Môj priateľ je dizajnér a raz mi len tak kúpil fotoaparát a navrhol mi, či by som s ním nechcela spolupracovať. Tak som vyskúšala produktové fotografie. Akosi ma to nenadchlo, lebo predsalen, človek si s tými produktíkmi vo fotostane nepokecá :)," predstavila sa nám táto šikovná  (pozn. red. a ešte k tomu aj krásna) fotografka, ktorá dodáva: „​Viac ma chytilo fotenie ľudí, lebo je vždy super stretnúť sa s niekým novým, pokecať, zasmiať sa a spaviť pri tom pekné fotky :)."

Táto talentovaná Slovenka sa zameriava na fotenie modelov a modeliek. „Milujem stretávanie sa s novými ľuďmi a najradšej mám, keď je na fotení zábava a uvoľnená atmosféra, lebo nechcem prinášať ľuďom len fotky, ale aj zážitok,“ prezradila Petra.

Petra pôsobí v rámci DOUBLE ATELIER spolu so svojím priateľom Marekom Čapkovičom a jej fotografie sú odrazom skutočnej rozmanitosti. Fotí nielen ženy, ale aj mužov. Nielen modelky a modelov, ale aj obyčajných ľudí. Táto fotografka pritom nepoužíva prehnanú retuš, čím si jej fotografie zachovávajú emóciu, ktorú z ľudí cítiť. „Podľa mňa má každý taký ten svoj "uhol" (minimálne jeden), z ktorého vyzerá dobre, takže ho len treba nájsť," dodala Petra na margo toho, či dokáže nafotiť aj "nefotogenických" ľudí. Spolupracuje aj s profesionálnymi modelingovými agenútrami. Výsledok si môžete pozrieť v galérii Feminity. 

Projekt Zviditeľni sa s FEMINITY! pokračuje a zapojiť sa môžete aj vy. Podmienky nájdete priamo TU.

Páčia sa vám fotografie Petry Baranovičovej?

Áno
111
Nie
14
Hlasovalo: 125

Foto:
Archív P.B.
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba