Presunúť na hlavný obsah

Bylinka šťastia: Toto prírodné antidepresívum lieči pečeň, žalúdok a zmierňuje bolesti!

Zdravie

Ak hľadáte dokonalý liek, ktorý vám pomôže v mnohých ohľadoch a bude stále z kategórie "prírodný", siahnite po ľubovníku bodkovanom.

Okrem toho, že pri zlej nálade, strachu či úzkostiach nemusíte siahať po tabletkách, ktoré vás upokoja, ľubovník vám pomôže s mnohými inými zdravotnými problémami. Nenadarmo sa mu hovorí bylinkový všeliek. 

Zvládnite to bez nervov

Cítite sa často stresovaní, prepadajú vás pocity strachu, úzkosti a smútku? Možno tomu nebudete veriť, no stačí vám obyčajný čaj z tejto bylinky. Pokojne si ho naordinujte aj každý večer. Najlepší je na sezónne rozladenie, ktoré prichádza najmä na jeseň. Odporúčame odvar z vysušeného, vlastnoručne natrhaného ľubovníka, no keď nepatríte k zberateľom byliniek, pomôže vám aj obyčajný, v sáčkoch, ktorý nájdete v každej lekárni. Jeho uvoľňujúce účinky pocítite už po niekoľkých šálkach. 

"Jánska krv"

Presne tak sa hovorí výťažkom z ľubovníka, ktoré vám dokonale uľavia pri svalových bolestiach, pomôžu vám s popáleninami a mnohí po nich siahajú pri rôznych zraneniach. Olejový výťažok z kvetov tejto zázračnej byliny lieči problematickú pleť, urýchľuje hojenie rán a "vyháňa" zápaly z tela. 

Proti vírusom 

Okrem látok, ktoré na žlto kvitnúci ľubovník obsahuje, nájdete v byline aj flavonoidy, ktoré podporujú imunitný systém a podporujú obranyschopnosť organizmu. Vďaka nim sa vyhnete aj plesniam a baktériám. To však nie je všetko. Ak si ho budete servírovať pravidelne, dostanete sa aj z pečeňových problémov, zlepšíte ním správne fungovanie žalúdku a močových ciest. Ako prevencia menštruačných bolestí je ľubovník bodkovaný povinnou domácou výbavou.

Kombinujte ho s aktivitami

Pohyb na čerstvom vzduchu, abstinencia od akoholu, správny pitný režim a konzumácia ľahkých jedál, je tou najlepšou cestou, ako si zabezpečiť a udržať dobré psychické zdravie a telo v kondícii.