Presunúť na hlavný obsah

Úvaha muža: Každá žena si zaslúži obdiv za to, čo všetko je ochotná obetovať...

Partnerské vzťahy

V súčasnom svete, kedy sa základné hodnoty akosi vytrácajú, tieto slová nežné pohlavie potešia. O to viac, keď vychádzajú z úst muža...

„Jedného dňa sa muž zobudil a zistil, že bola dokonalá. V ten deň sa však už ona zobudí pri mužovi, ktorý to o nej vie už dávno.“ Prečo si niektorí muži nevážia to, koho majú po svojom boku a uvedomia si to, až keď o ženu prídu? Niekedy má človek pocit, ako keby robili všetko pre to, aby žena od nich odišla a našla šťastie či lásku u niekoho iného... Na to, aby vzťah prežil čo najdlhšie, potrebujú byť obidvaja z partnerov „vyživovaní“ láskou. Tá má spočiatku podobu zamilovanosti, obdivu, neskôr prechádza do podoby opory, trpezlivosti, porozumenia a občas aj sĺz. Je to stále láska, len odstupňovaná v rôznych podobách. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 dôvodov, prečo muži opúšťajú dokonalé ženy: Kvôli tomuto radšej uprednostnia "sliepky"

Hovorí sa, že ženy sú krehké a zraniteľné, no až keď muž preberie úlohu ženy spozná, čo všetko toto stvorenie musí zvládať a zistí, že až tak „slabé“ ženy veru nie sú. Každá žena, ktorá sa snaží pre rodinu robiť len to najlepšie, si v skutočnosti zaslúži ten najväčší obdiv, a to nielen od matky či jej detí, ale aj od vlastného muža:

Milujúca matka, ktorá ide vzorom

Vo väčšine prípadov je to práve matka, ktorá je s deťmi najviac času a dokonale pozná každé ich správanie. To, aký základ a výchovu im poskytne v útlom detstve sa s nimi bude ťahať po celý život. Byť deťom vzorom je preto nevyhnutnosťou. O tom, že pre muža platí to isté, niet pochýb.

Partnerka na plný úväzok 24/7

Byť spolu dvadsaťštyri hodín je pre mužov nepredstaviteľné, no akonáhle potrebujú oporu, je to práve žena, ktorá ich „zachraňuje“. Je ochotná obetovať čokoľvek a zvláda to naozaj s gráciou. Psychicky sú ženy silnejšie ako muži a práve to mužom dáva pocit bezpečia. Aj oni sú totiž živé bytosti a napriek ich silnému mužskému postaveniu majú city a sú zraniteľní.

Nie všetky sú zlatokopky

Rod zlatokopiek sa síce rozrastá, no tých uvedomelejších žien je stále viac. Väčšina z nich pozná svoju hodnotu a tá sa peniazmi nedá vyčísliť. Na to, aby si človek zachoval uvedomelosť, potrebuje sa nejako realizovať a tvoriť, prispievať k niečomu. Väčšina žien zvláda popri viacerých úlohách byť ešte aj zodpovednou zamestnankyňou či podnikateľkou. Robia to ale aj pre to, aby sa ich rodine lepšie žilo, a to je tá najväčšia motivácia.

Čítajte tiež: 10 úžasných momentov vo vzťahu: Ako vyzerá žena, pre ktorú sa oplatí mužovi žiť?

Vedia dostávať, ale aj dávať

Popri rodine nezabúdajú ani na tú pôvodnú, svoju. To, čo im kedysi rodičia dopriali, sa im v dospelosti snažia vrátiť. Starostlivosť o rodičov vo vyššom veku neberú ako povinnosť, ale ako odmenu za všetko, čo pre ňu jej rodičia urobili. 

Napriek tomuto všetkému, s čím sa musia práve ženy vysporiadať si nájdu čas na úsmev i na to, aby pôsobili vždy šťastne a spokojne. Sú to práve tieto situácie, ktoré ich skúsenosťami robia silnejšími, vyrovnanejšími a časom aj vďačnejšími za každý okamih prežitý s rodinou v zdraví, spokojnosti a šťastí. Tak prečo im za to z času na čas nepoďakovať a nedať im poctu za toto všetko? 

- Najčítanejšie -