Presunúť na hlavný obsah

Bod šťastia na našom tele: Zbaví vás negatívnej energie a posilní imunitu – vieme, ako ho naštartujete!

Wellness

O tomto orgáne sa nehovorí veľa, no jeho schopnosti vás šokujú. Vieme, čo by ste mali robiť, aby ste si ho aktivovali.

Týmus sa nachádza v prednej hornej časti hrudníka. U novorodencov a detí je dobre vyvinutý, no po puberte sa začína prirodzene obaľovať tukom. Táto žľaza hrá veľmi dôležitú úlohu v procese vývoja obranných krviniek a „má pod palcom“ aj imunitu celého organizmu. Odborníci z oblasti biológie a imunológie v súčasnosti vyvíjajú metódy pre obnovu funkcií tejto hrudnej žľazy pomocou kmeňových buniek. Tento výskum sľubuje predĺženie a výrazné zlepšenie kvality života, píše server healthylifetricks.com.

Prečítajte si: 10 najúžasnejších múdrostí života: Na to, aby ste boli šťastní musíte byť trochu sebci

Ako ho nájdete? 

Všetko, čo musíte urobiť, je priložiť dva prsty na prednej dolnej časti krku, v blízkosti hrudnej kosti. To bude približný bod týmusu. Ako aktivujete toto "šťastné miesto"? Pomaly poklepávajte a ľahko masírujte. Presne to sú pohyby, ktoré zvyšujú energetické vibrácie na vyšších úrovniach. Táto žľaza udržiava energie v našom tele. Je to akýsi most medzi mozgom a telom. Pôsobte rukami na týmus približne dvadsať až tridsať minút, zhlboka pri tom dýchajte. Niektorí odborníci odporúčajú opakovať si aj nejakú pozitívnu mantru.

Mohlo by vás zaujímať: Fakty o ľudskom šťastí, ktoré vás prekvapia: Naozaj nám v ňom bránia zákeráci či peniaze?

Ako zistíte, že ste si miesto šťastia už aktivovali?

Mali by ste mať pocit mravčenia v tele a mali by ste sa cítiť príjemne a šťastne. Niekedy nástup pocitu šťastia chvíľku trvá, no ak budete pravidelne „cvičiť“ každý deň, bezpodmienečne budete cítiť jeho účinok. A ste na tom horšie, mávate depresie, záchvaty paniky alebo úzkosti, opakujte cvičenie aj niekoľkokrát denne – získate tak pozitívnu životnú energiu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe