Presunúť na hlavný obsah

Ľudia, ktorí pijú čiernu kávu môžu mať sklony k psychopatii: Čo je za tým?

Lifestyle

Výsledky nedávnej štúdie odhalili zaujímavú súvislosť. Pitie určitých nápojov môže mať vplyv aj na to, že sa u niektorých z nás prejavia zlé osobnostné črty. Kvôli čomu?

Ľudia, ktorí sa výskumu zúčastnili, mali označiť, ktoré z ponúkaných nápojov sú pre nich horké, sladké či kyslé, a aj to, ako im chutia, a či vôbec im chutia. Ich chute boli porovnané s osobnostným testom, ktorý vyplnili, a ktorý sa sústredil na viaceré faktory. Na základe toho boli potom vyvodené okrem iného aj ich možné sklony k psychopatickému správaniu.

Mohlo by vás zaujímať: Espresso, Latte, Capuccino či iné? Čo prezrádza káva, ktorú pijeme, o našej povahe, osobnosti?

Na vine je horkosť

Horké látky, ktoré obsahujú isté nápoje vrátane čiernej kávy, sú na vine, že existuje určité prepojenie medzi ich pravidelným pitím a vplyvom na naše duševné zdravie. Štúdia zistila, že individuálne rozdiely horkej chuti čiernej kávy či iných nápojov môžu slúžiť ako ukazovateľ zlých osobnostných čŕt človeka. Výsledky výskumu odhalili teda istú súvislosť.

Milovníci čiernej kávy, nie ste v tom sami!

Takže, na základe tejto štúdie predpokladajú, že ľudia, ktorí dajú prednosť čiernej káve, sú viac ohrození vyšším rizikom psychopatie. Ako sme však vyššie spomínali, horké látky obsahujú aj iné nápoje. Okrem čiernej kávy označili za horké ďalšie nápoje ako napríklad grepový džús, čierny čaj, pivo či zázvorovú limonádu. Takže, vyznávači čiernej kávy nie sú v tom celkom sami.

Čítajte tiež: Mesiac, v ktorom ste sa narodili, odráža vašu povahu: Čo všetko o vás prezradí? 

Nič nie je stopercentné

Napriek spomínaným výsledkom výskumu, vedci pripustili, že tieto závery treba brať s rezervou. Keďže nevedia presne pomenovať, čo je horkosť, pretože je u každého z nás iná, nemožno ani stopercentne určiť či dokázať prepojenie chuti na horké nápoje a možných psychických problémov u človeka. Takže pitie čiernej kávy či iných spomínaných horkých nápojov rozhodne nie je známkou zlého duševného stavu človeka. Ale pre istotu, všetko s mierou...

- Najčítanejšie -