Presunúť na hlavný obsah

Prečo si ženy myslia, že svojich mužov zmenia a prevychovajú na svoj ideál?

Partnerské vzťahy

Niektoré si to myslia celý život a žijú tak vo vzťahu s niekým, kto im vlastne od začiatku nevyhovuje. Otázka znie, prečo?

Keď sa obzriete okolo seba, z máloktorých manželov alebo párov cítite aj navonok, že sa milujú. Áno, doba je uponáhľaná, času nemáme toľko, koľko by sme chceli a peňazí tiež nie, takže na vyznávanie lásky sú vlastne určené len sviatky alebo výročie, na ktoré mimochodom polovica mužov zabudne a opät tak chudáci vyvolajú dôvod na hádku. Jednoducho, nepoučiteľní, nenapraviteľní. Keď teda nespĺňajú vaše ideály, prečo s nimi zotrvávate vo vzťahu a veríte, že „RAZ“ sa to zmení?

Skreslené predstavy o dokonalom živote

Ženy odjakživa rady snívajú, aj keď to mnohé z nich nepriznajú nahlas. Preto toľko romantických príbehov so šťastným koncom. Občas takáto upätosť môže byť na škodu. Realita je totiž celkom iná. Veľa žien ide do vzťahu s tým, že pozná chyby na svojom partnerovi, no verí, že práve ony ho zmenia. Z chorobného sukničkára chcú urobiť verného a oddaného manžela. Z lenivca, ktorému pohodlný život vyhovuje, chcú urobiť úspešného podnikateľa. Prepáčte, ale toto bol krok vedľa už od začiatku a zrejme ste sa k sebe nehodili už od prvého stretnutia, len ste si to samé nepriznali. 

Mohlo by vás zaujímať: Prečo dnešné vzťahy nevydržia tak dlho, ako vydržali vzťahy starších generácií: Čo si o tom myslíte vy?

Sú však aj ženy, ktoré manželovi vytknú aj tie najväčšie maličkosti. Nedokážu sa zmieriť s ich povahou a namiesto toho, aby videli na ňom to pekné, všímajú si len jeho chyby. Každý máme ale svoje chyby. Niekto menšie, niekto väčšie. Otázne je, do akej miery ovplynia náš spoločný život. Ak musí odísť na služobku na niekoľko dní, nie je to preto, že vás tam ide automaticky podvádzať a nechce s vami tráviť čas. Chce si len udržať dobrý flek v práci, byť viac zabezpečený a tým pádom aj atraktívnejši pre vás. Ak vám na sviatok nekúpi drahý darček, ale len kyticu, neznamená to, že vás ľúbi menej.

V dôsledku tejto vízie potom začnú porovnávať realitu s tým, akého muža chcú po svojom boku. Tým vlastne len odštartujú záplavu výčitiek či urážok, smerujúcich jedine k hádkam a k tomu, že sa mužovi vzďaľujú. Tí potom hľadajú útechu a pochopenie inde, v náručí milenky. Alebo lepšie povedané, medzi nohami milenky?

Neporovnávajte sa, nikdy neviete, aké to je za prahom dverí inde

Ženy majú tendenciu porovnávať sa s inými. Všímajú si, kto sa má lepšie, kto má lepšieho muža a ako sa tej či onej dobre žije, lebo nič nemusí. Neradi vám berieme túto ilúziu, ale väčšinou to tak nie je. Šťastie niektoré páriky obchádza oblúkom a to aj napriek tomu, že majú obrovský dom a záhradu či najnovší model SUV luxusnej značky. 

Neprehliadnite: Prvé tri slová, ktoré uvidíte, charakterizujú to, akých mužov priťahujete: Je medzi nimi váš osudový?

Ženy v tomto prípade hľadajú chyby, prehliadajú „to pekné“

Ženy sú závistlivé. Oveľa viac ako muži. Chcú mať komfort a byť zabezpečené. Chcú byť aj obletované a mať neustálu pozornosť partnera. Ak čo i len jedna maličkosť chýba, ktorá nezapadá do obrazu ich ideálu, strácajú zdravý rozum. Prehliadajú totiž to pekné. Ak by bol muž od začiatku ich zoznámenia taký neschopný a k ničomu, pravdepodobne by sa k nemu nenasťahovali, nie?
Buď nebol pre ne ten pravý (a potom mali radšej zostať samy) alebo sa chceli k mužovi správať ako matky a vychovať z nich svoj ideál. No takýto prístup v rovnocennom partnerskom vzťahu nefunguje a nikdy lásku neznásobí. Tak ako ženy potrebujú cítiť uznanie, tak aj muži chcú cítiť, že sú žiadaní a potrební…

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus