Presunúť na hlavný obsah

Toto už o ženách dávno neplatí: Ako sme sa zmenili počas posledných rokov, a aký dopad to má na budúce generácie?

Zábava

Svoju matku mnohé deti vidia až večer, keď zaspávajú a ráno keď ich vezie do škôlky...

Nasledovné vety nebudú ódou na ženské pohlavie, skôr objektívny fakt, ktorý môžu pozorovať ako ženy, tak i muži v posledných rokoch. Áno, postavenie ženy v spoločnosti sa zmenilo a to radikálne. Posledných päťdesiat rokov ženy môžu to, čo doteraz mohli len muži. Žena bola vždy vnímaná ako slabšie pohlavie, ktoré sa musí takmer vo všetkom spoliehať na svojho muža. Od sporáku a plienok sme sa presunuli na vysoké pozície v práci. Platovo sebestačné ženy dnes nie sú žiadnym zázrakom a emancipácia vládne svetu. 

Mohlo by vás zaujímať: Zložte si ružové okuliare: Toto všetko o partnerovi zistíte, až keď s ním začnete bývať!

Muži na to nie sú stavaní...

Sme seberovné s mužmi, chceme dokázať všetko, čo zatiaľ dokazovali len oni. Jeden fakt sa ale nezmení nikdy. Muži nikdy nebudú chcieť nahradiť ženy. Muž dobrovoľne nezostane na materskej dovolenke, muž dobrovoľne nebude zbierať recepty na varenie nedeľného obedu, muž nebude v noci vstávať k plačúcemu dieťaťu. Muži na to nie sú od prírody stavaní. Muži zvuky v nízkych frekvenciách, ako je napríklad plač dieťaťa v noci takmer nepočujú. V zahraničí dokonca začali na niektorých postoch ponúkať mužom bonus za to, že zostanú na materskej dovolenke oni. Táto čiastka je v niektorých prípadoch naozaj nemalá, no aj tak to nie každý muž využije.

Prečítajte si: Za peniaze si lásku (ne)kúpiš: Do akej miery zohrávajú úlohu financie v našich vzťahoch?

Keď teda muži nedokážu nahradiť ženu, prečo si ženy myslia, že sú toho schopné. Práve kvôli takýmto cieľom dnes máme viac vyhorených žien, než sme to pozorovali v minulosti. Moja známa sa rozhodla mať jedno dieťa so svojím partnerom. Číslo „jeden" bolo do bodky prekalkulované s jej podnikateľským plánom, dve deti by boli problém. Keď sa ale nechtiac pritrafilo dieťa ďalšie, vznikla nepríjemná situácia. Táto známa brala dieťa ako komplikáciu k splneniu si svojich cieľov. K potratu z naliehania okolia a rodiny neprišlo, no k rozvodu áno. Svojho manžela začala obviňovať z toho, že jej druhým dieťaťom narušil jej kariérne plány. 

Prečítajte si: Muži prezradili, čo ich na ženskom vzhľade, dokáže odradiť najviac! Niektoré detaily vás naozaj prekvapia...

Čo je správne? 

Ženou teda môže byť naozaj len žena. V minulosti sa matky tešili z toho, keď mali rodinu pokope, keď sa deti doma hrali a navzájom učili jeden druhého. Dnes sa o to starajú krúžky a aktivity v školách. Svoju matku mnohé deti vidia až večer, keď zaspávajú a ráno, keď ich vezie do škôlky, alebo do školy. Nemôžeme zabúdať na to, že naše deti toto všetko vnímajú a správanie rodičov si v sebe kódujú. To, čo ukazujeme za vzor výchovy našim deťom, budú oni posúvať na ďalšie generácie.

Nikde nie je napísané, či práve toto nie je správne, či práve na toto sa nečakalo po stáročia, či práve teraz nie je tá správna doba pre ženy, aby si plnili svoje úlohy. Vieme len povedať to, že rola ženy sa v spoločnosti zmenila naozaj rýchlo, až sa možno niekedy nevieme rozhodnúť, či chceme byť dobré matky, úspešné podnikateľky, dokonalé manželky. Všetko naraz môže viesť k nespokojnosti so sebou samými a to je to, čo chceme najmenej.  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe