Presunúť na hlavný obsah

Šperky, ktoré ulahodia oku, pohladia dušu a vydržia naveky: Ktorý vám učaroval najviac?

Móda

Vedeli ste, že čím je farba sýtejšia, tým hodnotnejší drahokam vlastníte?

Ako sa hovorí, „diamonds are a airl's best friends“ a s týmto tvrdením sa stotožňuje viac a viac žien. So žiarivým klenotom na našich nežných rukách sa každá z nás cíti viac cenená, viac milovaná a čo je najdôležitejšie, šťastná. Tradícia šperkárstva má veľmi silné korene a ich časti majú veľkú silu aj na Slovensku a v Čechách.

Jasná voľba

Zákazníci a milovníci diamantov hovoria jasnou rečou. Čo sa týka syntetických diamantov, ženy aj muži nie sú ich veľkými fanúšikmi. Kupujúci majú radi príbeh, ktorý stojí za každým prírodným diamantom. Niečo, čo bolo dlhú dobu skryté v našej Zemi, má pre nich oveľa väčšiu hodnotu, než syntetický materiál. Z prírodných diamantov je totiž každý kameň originál. 

Aj kráľ drahokamov má konkurenciu

Ženy v tom majú jasno. Nejedna majiteľka hodnotného šperku tvrdí, že nič cennejšie vlastniť nemôže. Len málokto však vie, že niektoré farebné kamene, môžu a majú väčšiu hodnotu ako diamanty. Diamant je totiž laikmi vnímaný ako kráľ drahokamov, no práve farebné kamene špičkovej kvality môžu mať oveľa väčšiu hodnotu. 

Nádherný lesk, čarovné, až magické farby drahokamov oslňujú ženy, ale i mužov po celom svete. Najväčšej popularite sa tešia zafíry, tanzanity, či nádherné smaragdy. Každá farba, ktorá nám je bližšia, odzrkadľuje našu povahu a osobnosť. Vedeli ste, že čím je farba sýtejšia, tým hodnotnejší drahokam vlastníte? 

Kameň múdrosti

Zelenajúci sa skvost obdivovaný po celom svete, je označovaný za kameň múdrosti. Nositeľky smaragdových náušníc, či prsteňa možno ani netušia, že v minulosti bol vnímaný, ako symbol prosperity a obchodných zdatností. 

Populárne aj u nás

Vďaka šikovným rukám, obrovskému talentu a obchodnému duchu sú diamanty a vzácne kamene populárne po celom svete, i u nás. Reč je o klenotníkovi a majiteľovi značky ALO diamonds, Alojzovi Ryšavom. Ako malý chcel byť hokejistom, no po výlete, kde videl výstavu klenotov, mu učarovali práve šperky. Dnes schvaľuje návrhy nových šperkov a osobne navštevuje svetové veľtrhy. Aj vďaka nemu sa tešíme z tých najkvalitnejších skvostov, ktoré na svete máme.