Presunúť na hlavný obsah

To, aké zvieratko doma máte, o vás veľa prezrádza: Koľko toho o vás napovie váš miláčik?

Lifestyle

Pre nič za nič sa asi nehovorí, aký pán, taký pes. Ak príde na toto spojenie, mnohé výskumy prezrádzajú, že existujú určité stereotypy v správaní, myslení či povahe ľudí, ktorí doma chovajú istý druh domáceho miláčika.

Milovníci psíkov

Milovníci psíkov sú skôr extroverti s príjemným vystupovaním, ktorí sú rodinne založení, žijúci predovšetkým v domoch, ale často ide o ľudí, ktorí nemajú vysokoškolské vzdelanie alebo si na ňom nezakladajú. 

Milovníci mačiek

Tipujete správne, že aj na spojení staré dievky a mačky, je kus pravdy. Výskumy zistili aj to, že majitelia mačiek sú buď neurotickí ľudia, ľudia, ktorí majú problémy v rámci vzťahov alebo uzavretejšiu povahu, a teda takmer žiadny spoločenský život. Často sú to ľudia žijúci sami, ovdovelí, rozvedení. V skutočnosti ide však aj o ľudí, ktorí pravdepodobne len čakajú na príležitosť, aby sa našli. Na rozdiel od pslíčkárov ide o vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí preferujú bývanie na byte. 

Mohlo by vás zaujímať: Očami veterinára: Mačka je antistresová, pes je dobrý spoločník

Milovníci vtákov    

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o ľudí, ktorí sú spoločensky dominantní, ale ako hovoria výskumy, len ak ide o ženu. Na prvý pohľad ide o veľmi zdvorilých a láskavých ľudí, ale čo sa týka ich ambicióznosti, tá je na bode mrazu. Často ide o pohodlných ľudí, dokonca aj nezamestnaných. 

Milovníci koňov

Ide o ľudí zadaných, rodinne založených, s vysoko vyvinutým zmyslom pre zodpovednosť, rovnako aj vysoko inteligentných, ktorí sa neboja, sú asertívni. Čo si zaumienia, spravidla aj dokážu. Sú to rozhľadení ľudia, ktorí vedia, čo chcú. 

Prečítajte si tiež: Týchto 5 bodov vás presvedčí, že psy sú najlepším priateľom človeka: Pre toto ich tak milujeme!

Milovníci plazov

Najviac ich vystihuje, že ani chvíľu neposedia, ale na druhej strane sú veľmi pracovití, spoľahliví, ale chcú si svoj život aj patrične vychutnávať. Vzrušenie z objavovania, z nových vecí je ich koníčkom. Nikdy pri nich neviete ako sa zachovajú, na čo práve myslia, sú jednoducho nepredvídateľní. 

Neprehliadnite: Domáci miláčikovia sú rovnako dôležití ako my: Pozrite sa, prečo ich jednoducho musíme milovať!

Domáce zviera v byte či dome tabu

Niektorí ľudia pociťujú k zvieratám celkovo odpor, niektorí proti nim nemajú, naopak, v podstate nič, ale jednoducho si myslia, že v byte alebo na dome nemajú čo hľadať. Čo sa týka tejto druhej skupiny menovaných, s najväčšou pravdepodobnosťou sú to nadmieru čistotní ľudia, pre ktorých sú čistota a poriadkumilovnosť jedny z najdôležitejších priorít, dokonca hodnôt, ktoré si vyznávajú a obdivujú aj na iných. 

Akého domáceho miláčika chováte doma vy?

spolu hlasovalo 237 ľudí

 

- Najčítanejšie -