Presunúť na hlavný obsah

10 najkrajších vecí v živote, ktoré máme na dosah a úplne zadarmo

Zábava

V dnešnej dobe nadobúdame majetky, no nezdá sa, že by nám vyčarovali úsmev na tvári každý deň. Pritom to, čo nás robí šťatnými je zakotvené úplne niekde inde.

Málokto je dnes naozaj a úprimne šťastný. Svoje vnútorné pocity niekedy potláčame a obviňujeme všetkých naokolo, pričom ku šťastiu stačí naozaj len málo. Na to “málo” ale v záplave všetkých povinností a starostí zabúdame. Vieme, je to ťažké. Každý deň tráviť minimálne osem hodí v práci a stíhať sa popri tom venovať rodine. Dopriať si všetko, na čo len pomyslíme, si môže dovoliť len málokto. Čo ale k šťastiu skutočne potrebujeme? To, čo už dávno máme.

Čítajte: 10 situácií, ktoré pozná každý z nás: V živote musíme padnúť až na dno, aby sme si vážili "toho druhého"

1. Láska

Nikto nevie, odkiaľ sa vzala a ani to, dokedy bude trvať. Pocit a chvenie, ktoré sa oplatí zažiť nielen raz v živote. Láska je ten najkrajší pocit na svete, ktorý je nenahraditeľný.

2. Milovanie

Fyzický kontakt dvoch milujúcich sa ľudí je krásnym vyvrcholením vzťahu. Tie minúty spoločného aktu stoja za to, aby sme si ich užívali plnými dúškami.

3. Úsmev

Tak banálna vec, ktorá sa z nás vytráca a pritom uvoľňuje atmosféru a nielen to. Úsmev nás robí krajšími a spokojnejšími. 

4. Priateľstvo

Priatelia sú pre nás veľmi dôležitou oporou a spestrením života. Neopakovateľné momenty zažívame práve vďaka nim. Mali by sme im za to ďakovať.

Mohlo by vás zaujímať: 50 najúžasnejších múdrostí života, ktoré si neuvedomujeme: Pozrite si najžiadanejší článok zo všetkých

5. Spánok

Každý z nás ho potrebuje a čím sme starší, tým viac si uvedomujeme, že elixír mladosti spočíva práve v ňom. 

6. Bozky

V mladosti vzácne, neskôr podceňované. A to je škoda. Ukrýva sa v nich totiž viac ako si myslíme.

7. Rodina

Základný pilier nášho života. Od nej sa odvíja všetko to, kam budeme smerovať. Mali by sme však myslieť aj na ďalšiu generáciu, svet sa nekončí vyhasnutím nášho života.

8. Dobrá pamäť

Bez pamäte by sme nedokázali žiť, pracovať ani vytvárať žiadne hodnoty.

9. Príroda

Zeleň, stromy, zvieratá – to všetko je naším útočiskom a dobíjačom cennej energie. Matka, ktorú máme všetci na Zemi spoločnú a mali by sme si ju hýčkať. 

10. Naše zmysly

Schopnosť vnímať svet, všetky jeho podoby, chute, vône. Nie je to krásne?

- Najčítanejšie -