Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie cviky na zbavenie sa tukových vankúšov na bruchu: Bez tejto jednej veci to nikdy nepôjde!

Fitness

Tukové vankúše na bruchu trápia nejednu z nás. Takto nakopnete spaľovanie v oblasti pása!

Cvikov na brucho nikdy nie je dosť. Človek si vždy nájde nejakú rutinu, ktorá ho zo začiatku motivovala k cvičeniu, ale postupom času, keď si telo zvyklo na nejaký štandard zapojenia brušného svalstva v cvikoch, prestáva cítiť poriadne precvičenie cielených partií a nastáva stagnácia. Pripravil som pre vás inšpirujúci workout na brucho, ktorý musíte vyskúšať!

Tak ako zadok, tricepsy, stehná, tak aj brucho potrebuje občas zmenu. Nakopnutie. Niekedy stačí málo, len pomeniť poradie cvikov alebo zvýšiť počty opakovaní, niekedy je nutné obmeniť celý tréning. Pre správne zapojenie brušných svalov a precítenie tým správnym spôsobom je nutné zapojiť brušné svaly zo všetkých strán. 

Najpodstatnejšia informácia, aj keď to znie už ako klišé: bez úpravy stravy bruško nezmizne. Môžete robiť 1000 brušákov ale ten tuk tam ostane. Pre telo je posilňovanie brucha príliš nízky kalorický výdaj, tie tuky nespálime. Jedine posilníme svalstvo pod tým tukom, bude síce pevné ale skryté. A hlavne: lokálne chudnutie neexistuje. Telo si samo určí, kde schudne vďaka genetickým a hormonálnym predispozíciam.

Vyskúšajte tiež: 20 typov drepov, s ktorými to za mesiac zvládnete: Vďaka nim dosiahnete vytúženú postavu

Ale keď už máte jedálniček pevne v rukách a ste s ním stotožnení, je na mieste zaradiť inšpirujúci tréningový program zameraný na brušné svaly. Jeden z nich sme zostavili spolu s mojou milou trénerkou Luciou Klopáčkovou-Hriňovou. Pozrite si nasledujúce video, jednotlivé cviky si opíšeme v nasledujúcich riadkoch.

VIDEO: Workout na precvičenie brucha, kde sa tuk drží takmer najviac

 

1.    Cvik

Zameriavame sa na priamy brušný sval a šikmé brušné svaly. 

Ľahnete si na podložku, nohy ohnuté do 90-stupňového uhla, položte ich chodidlami na zem. V spodnej polohe ruky zdvihnite na hlavu, majte ich spojené, ležíte na chrbte. Zdvihnite sa do mierneho sedu, pričom spojené ruky vytočte spolu s trupom na stranu smerom k panve, môžete sa dotknúť aj zeme. To isté zopakujte aj na druhú stranu. 
Vykonajte 4 série po 20 opakovaní – 10 opakovaní na stranu.

2.    Cvik

Zameriavame sa tu na priamy brušný sval spolu so spodným bruchom.

Ľahnite si na chrbát, v rukách držíte za hlavou mäkkú ľahkú loptu. Ruky máte v ľahu nad hlavou, jednu nohu zdvihnutú, pričom druhá noha je mierne nad zemou. Našou úlohou pri tomto cviku je podať si loptu podaním pod zdvihnutou nohou – druhá noha je stále mierne nad zemou, potom loptu si zase podáme nad hlavou a nohy vymeníme.
Vykonajte 4 série po 20 opakovaní – 10 opakovaní na stranu.

3.    Cvik

Priame zameranie sa na vrchnú časť brušných svalov.

Ľahnete si na podložku, nohy spojte a vytvoríte medzi stehnami a lýtkami 90-stupňový uhol. Nohy nie sú na zemi. Do ruky zoberiete ľahšiu loptu, alebo medicinbal a vykonávajte skracovačky s dynamickým nadhodením lopty nad ramená. Pri spätnom pohybe chytíme loptu a dokončíme druhú fázu skracovačky položením sa na zem.
Vykonajte takto 5 sérií po 15 opakovaní.

Mohlo by vás zaujímať: 30-dňová výzva FEMINITY: Cvik - neviditeľná stolička o stenu dokáže s postavou divy

4.    Cvik

Zapojenie vrchnej časti brucha je výrazné, mierne sa zapojí aj spodná časť brucha.

Ľahnite si na zem, ruky dajte za hlavu, nohy vystrite do kolmej polohy voči zemi. Miernym kmitom dvíhajte vystreté nohy nad zem tak, aby sa vám panva oddelila od zeme.
Vykonajte takto 3 série po 12 opakovaní.

5.    Cvik

Zapojíme pri tomto cviku šikmé brušné svalstvo a vrchnú časť priameho brušného svalu.

Ľahnite si na zem ako pri prvom cviku. Zoberte do ruky kettebell alebo inú ťažšiu záťaž. Zdvihnite sa do sedu, pričom ruky a trup budete rotovať raz do jednej a raz do druhej strany.
Vykonajte takto 4 série po 20 opakovaní – 10 opakovaní na stranu.

- Najčítanejšie -