Presunúť na hlavný obsah

Zaujimavý dôvod, kvôli ktorému muži nepoužívajú kondóm: Zažili ste to už aj vy?

Sex

...muži majú menšiu tendenciu použiť kondóm, ak spia so ženou, ktorú považujú za...

Zaujímavé, ako muži zmýšľajú. Pred tým, než sa dozviete, čo stojí za tajomstvom, kedy muži kondóm radšej použijú a kedy túto vecičku vynechajú, prečítajte si príspevky troch mužov, ktorí sa ku „kondómovej“ problematike bez okolkov vyjadrili.

Prečítajte si: Veľkosť iba jednej veci, ovplyvňuje sexuálny život u mužov i žien: Ide o toto!

Vždy ho mám pri sebe. Istota je guľomet. Možno patrím k prudérnym mužom, alebo si skôr len vážim svoj život, ale bez kondómu by som sa so ženou nevyspal. Ani na prvom, ani na druhom, ani na desiatom rande. Na to, aby som dokázal žene dôverovať a spávať s ňou bez ochrany, potrebujem ju dlhodobo poznať a veriť,“ prezradil svoj názor tridsaťdva ročný Ján. 

Druhý, nie až tak zásadový názor má Erik (30). „Niekedy sa tomu nedá zabrániť a pri niektorých ženách mi to bolo dokonca trošku trápne vytiahnuť kondóm. Raz sa na mňa jedna dotyčná, s ktorou som bol dvakrát vonku a na tretíkrát sme skončili v posteli, urazila. Povedala, že ak jej neverím, tak to nemá význam. Ja som kondóm zahodil a riskol to aj bez neho. Mám pocit, že niekedy sú to skôr ženy, ktoré túto ochranu príliš nezastávajú a to je chyba.“

Prečítajte si: 5 tipov polôh pre najlepší sex v aute: Tretí bude chutiť vám obom

Priznám sa vám, že kondóm som použil asi tak 50% z mojich sexuálnych zážitkov. Stalo sa mi, že aj s neznámou ženou, s ktorou som sa zoznámil a ešte v ten večer vyspal, som ochranu nepoužil a vôbec ma svedomie nehrýzlo. Je ale pravda, že čím bola žena krajšia, tým menšiu potrebu mám kondóm použiť,“ povedal tridsaťsedem ročný Patrik. 

Prečítajte si: 5 typov ľudí, s ktorými by ste mali mať sex aspoň raz v živote: Vysvetlíme vám, prečo!

Tak ako to je?

A presne Patrik patrí k tej drvivej väčšine mužov, ktorí rozmýšľajú podobne. Bolo totiž dokázané, že muži majú menšiu tendenciu použiť kondóm, ak spia so ženou, ktorú považujú za skutočne atraktívnu. Čiže, ak ste vo všeobecnosti považovaná za atraktívnu ženu, muž pravdepodobne nebude mať potrebu siahnuť po kondóme. Naopak, ak nie ste úplne jeho typ, kondóm takmer určite použije. Je to teda otázka sympatií, nie až tak logického zmýšľania. V každom prípade, takéto veci nie sú žiadna „sranda“ a ako sa hovorí, „better safe than sorry“, ochranu používajte vždy, lebo pekná tvárička nie je zárukou ničoho.