Presunúť na hlavný obsah

Pre toto znamenie je sex dôležitý: Váhy sú buď verné, alebo nemajú problém zahnúť aj viackrát

Zhoda partnerov

Zhoda partnerov pre znamenie Váhy nie je taká jednoznačná. Jedinci narodení od 24.9. - 23.10. sa niekedy potrebujú popáliť na vlastnej koži, aby sa poučili.

Váhy – Baran

Váhy, ktoré sú veľmi jemné zo začiatku obdivujú akčného Barana, no po čase si nevedia zvyknúť na búrlivú povahu Marsického partnera. Správanie, ktoré je pre niekoho bežné a normálne, môže byť pre Váhy hrubé a neprijateľné. Baran by si to mal uvedomiť a keď sa pokúsi o zjemnenie svojho prejavu, môžu spolu harmonicky existovať. Zo začiatku to však pôjde ťažko. Váhy sú predsa len skryto dominantné a pevné znamenie. Opozícia medzi znameniami v horoskope sa tu výrazne prejaví.

Váhy – Býk

Býkovi aj Váham vládne Venuša, bohyňa lásky, harmónie a krásy. Váhy sú veľmi pevné znamenie, no na dominantnosti vo vzťahu vždy netrvajú. Svojim rozumom a diplomaciou si pokojne dokážu Býka obkrútiť okolo prsta. Ich vzdušný živel provokuje zemného Býka k žiarlivosti a to často aj v prípadoch, že na to nemá najmenší dôvod. 

Váhy – Blíženci

Tieto vzdušné znamenia spája ich spoločný živel, ktorým je predovšetkým  intelekt. Vzájomná príťažlivosť medzi Blížencom a Váhami je veľká. Aj keď pominie prvotné okúzlenie a vášeň, majú sa tieto dve znamenia spolu vždy o čom porozprávať. Blíženec by nemal zabudnúť, že Váham vládne Venuša. Mali by chodiť často do spoločnosti a na kultúrne podujatia. Tu môže Blíženec vyniknúť a zaujať svojim darom reči, pričom ho jeho partner bude šarmantne a diplomaticky viesť. Spokojnosť je tak na oboch stranách takmer istá.

Čítajte: S Blížencami vo vzťahu: S Vodnárom im to klape, ale ktoré znamenie po ich boku je najviac žiarlivé?

Váhy – Rak

Spoločenské Váhy sú opakom domácky založeného Raka. Rak je šetrný, nerád utráca peniaze za luxus a najradšej nakupuje veci do domácnosti. Váhy zase rady míňajú peniaze na luxusné šaty a doplnky, ktoré môžu predviesť v spoločnosti. Obom veľmi záleží na vzťahoch, no každému svojským spôsobom. Rak si pri Váhach musí zvyknúť na spoločenské večierky a Váhy by mali občas s Rakom zostať sedieť doma pri teplom krbe, ktorý pre nich Rak udržuje.

Váhy – Lev

Váhy v tomto vzťahu musia urputne brzdiť Levovu veľkú vášeň,  no časom sa zosúladia. Obe znamenia sú spoločenské a obľubujú divadelné umenie. Najmä v dramatických scénach sa často ako diváci presviedčajú o tom, aké nutné je diplomatické spolunažívanie. Dvaja kultivovaní partneri sa tak postupne spoja do krásneho zväzku, ktorý bude tešiť zrak i srdce okolia, v ktorom sa nachádzajú.

Váhy – Panna

Panna má rada v živote systém a poriadok. Váhy do jej života preto vnesú čerstvý vietor, ktorý by Panna mala prijať a zbytočne nekritizovať. Váhy sú totiž občas záhaľčivé a míňajú peniaze na zbytočnú parádu. Obe znamenia majú rady jemnosť a pohodu. Preto by si hneď na začiatku mali vymedziť hranice odkiaľ pokiaľ a budú spolu dobre vychádzať.

Váhy – Váhy

Dve zhodné vzdušné znamenia, ktoré milujú harmóniu, umenie a lásku si spolu výborne rozumejú. Doma niekedy vznikne napätie, napríklad keď nemá kto upratať, či uvariť. Vždy sa však nakoniec diplomaticky dohodnú. Najlepšie je, ak s domácimi prácami pomôže babička, alebo gazdinka. Inak si musia partneri naplánovať služby v domácnosti. Tak ako vždy vo vzťahu dvoch rovnakých znamení, aj tu občas hrozí nuda a stereotyp. Pomôcť môže umelecká tvorba, alebo iná záľuba vo Venušinom odvetví.

Neprehliadnite: Karmický rok vám môže otvoriť oči: Dátum narodenia odhalí, v ktorom roku ste teraz a čo vás čaká

Váhy – Škorpión

Silný a dominantný Škorpión potrebuje, aby sa mu jeho partner podriadil. To jemným Váham nerobí veľký problém. Pre obe znamenia je dôležité dobré sexuálne spolužitie, takže ak to funguje v spálni, vzťah je harmonický. Milé a jemné Váhy priťahujú opačné pohlavie, na čo ich plutónsky partner často žiarli. Ak si však Škorpión uvedomí, že jeho vzdušný partner potrebuje voľnosť a Váhy budú menej lietať mimo vzťahu, spoločný život bude pokojnejší a vzťah im dlho vydrží. 

Váhy – Strelec

Dobrodružný a aktívny Strelec milým a pokojným Váham imponuje. Väčšinou sa z nich rýchlo stanú dobrí priatelia. Váham záleží na usadlejšom vzťahu, preto sú medzi týmito znameniami niekedy rozbroje. Ak však Váhy odpustia optimistickému Strelcovi jeho úlety za hranice všedných dní, Strelec ocení domov, ktorý mu Váhy vedia svojim vkusom a eleganciou zútulniť.

Váhy – Kozorožec

Obidve znamenia majú spoločnú ambíciu. Snažia sa v živote dosiahnuť dobré postavenie a žiť na úrovni. Kozorožec vie šikovne zarobiť peniaze, za čo ho Váhy obdivujú. Kozorožec zas má vedľa seba rád šarmantného partnera, ktorý ho reprezentuje. Problém je len v tom, že Váhy majú rady spoločnosť, zatiaľ čo Kozorožec sa radšej drží v ústraní. Podľa vkusu Kozorožca sú Váhy príliš márnivé a málo pracovité. To je dôvodom ich sporov a hádok. 

Váhy – Vodnár

Tieto znamenia spája vzdušný živel do milého a priateľského zväzku. Partneri majú obaja radi umenie a sú spoločenskí. Vedia si dopriať vzájomnú voľnosť, čo ich ešte viac zbližuje. Vodnár je doma veľmi nepraktický a je skôr individualista. Do partnerstva ale prináša potrebnú iskru. Váhy sa najradšej venujú intelektuálnym činnostiam. Ak si starostlivosť o domácnosť vezmú na starosť Váhy, ich vzťah bude fungovať dlho, harmonicky a bude plný lásky.

Zaujímavé čítanie: Karma a jej vplyv na znamenia zverokruhu: Vodnár by sa mal zbaviť komplexov, Lev by mal povoliť zo svojich záujmov

Váhy  Ryby

Tieto dve znamenia spája vrodený vzťah k umeniu, na čom často budujú kamarátstvo. Pre dlhodobý vzťah sa však jeden z partnerov bude musieť naučiť viesť. Ryba je zasnená a rada pláva vo svojich vodách. Váhy sú príjemné a spoločenské. Ani jedno zo znamení sa nerado háda a rozhoduje. Ťažko preto spoločne dospejú k dôležitým životným rozhodnutiam, pretože všetko nechávajú na toho druhého. Pohár nečinnosti nakoniec pretečie a každý zostane sám. Váhy však určite nie na dlho. Ryba tiež pláva rada v tíme a samotu si postupom času aj ona vynahradí inde.