Presunúť na hlavný obsah

Vodnár je v otázkach intimity konzervatívny: Dokáže mu to vo vzťahu s inými znameniami klapať?

Zhoda partnerov

Vodnári sa narodili v dňoch od 21.1 - 19.2. a patria medzi vzdušné znamenia, ktoré sú v oblasti intimity ale veľmi konzervatívne. Dokáže im to vo vzťahu klapať?

Vodnár – Baran

Vzduch Vodnára rozdúcha oheň Barana. Funguje medzi nimi chémia, je však otázne, či aj mimo spálne... Baran by si mal dať pozor, aby doprial Vodnárovi slobodu pri rozhodovaní. Vodnár  by sa zase mal snažiť, aby Baranovi nevnucoval svoje revolučné názory.

Vodnár – Býk

Býk, ktorý je pod vplyvom Venuše, sa o pozemskú lásku zaujíma intenzívnejšie ako vzdušný Vodnár. Ten skôr inklinuje k duchovnej oblasti a nerád sa viaže takým pre Vodnára prízemným spôsobom, ako Býk. Preto je časté, že sklamaný Býk začne na Vodnára žiarliť. Ich spoločný vzťah je možný len v prípade, že Býk bude k Vodnárovi tolerantný a nebude sa mu snažiť brániť v rozlete.

Čítajte viac: Žena Býk je citlivá a romantická, muž sa rád obzerá po iných: Akí partneri sú pre nich teda vhodní?

Vodnár – Blíženci

Vzťah dvoch vzdušných znamení prebieha ľahko, harmonicky a bez problémov. Revolučnému Vodnárovi intelektuálny Blíženec vyhovuje a cíti sa s ním príjemne. Vodnár dáva Blížencovi potrebnú oporu a zabezpečuje mu stabilitu. Vzájomne si v partnerstve doprajú určitú voľnosť a ak aj napriek sympatiám a harmonickej súhre týchto znamení nezostanú v manželskom zväzku, ostanú z nich naďalej dobrí kamaráti.

Vodnár – Rak

Rak, ktorý je prevažne citovo založený pri Vodnárovi nájde výzvu odpútať sa od minulosti a pohnúť sa v živote ďalej. Vodnár s Rakom často stráca trpezlivosť a Rak Vodnárovi nevie odpustiť jeho zálety mimo domu. Vodnár sa však rád vracia späť a potrebuje zázemie, ktoré mu vie najlepšie vytvoriť práve Rak. V ich vzťahu je potrebné urobiť veľa kompromisov na oboch stranách, inak ich vzťah nemá zmysel a budúcnosť. 

Vodnár – Lev

Dve silné, pozitívne naladené osobnosti na začiatku prežívajú pekné dobrodružstvo. Napriek Levovej srdečnej povahe mu však viac záleží na vonkajších záležitostiach. Vodnár je zase viac zameraný na duchovno a nedá si rozkazovať ani od najsilnejšieho znamenia v zverokruhu. Lev dodržuje tradície, zatiaľ čo Vodnár je revolucionár a inovátor. Vzniká tu konflikt záujmov, ktorý často vedie k tomu, že Vodnár ubzikne Levovi skôr, ako sa kráľ zvierat rozhodne "dať mu kopačky".

Bude vás zaujímať: Lev je síce nesmierne vášnivý, ale to niekedy nestačí: S týmito znameniami vo vzťahu doslova bojuje

Vodnár – Panna

Obe znamenia sú orientované skôr technicky. Panna ovláda klasické odvetvia a Vodnár sa zaujíma o novinky, za čo ho Panna často obdivuje. Vodnár si u Panny váži jej systémovosť, ktorá jemu chýba. Preto tieto znamenia často spolupracujú. So sexualitou majú však trochu problém. Panna má rada stabilitu a vernosť, zatiaľ čo Vodnár večne niekde lieta. To Pannu dosť hnevá, vie ho však pochopiť, veď sama je pod vládou pohyblivého Merkúra. Ak Vodnár dokáže Panne tolerovať občasnú kritiku a Panna prehliadne Vodnárove úlety, dokážu spolu existovať.

Vodnár – Váhy

Tieto znamenia spája vzdušný živel do milého a priateľského zväzku. Partneri majú obaja radi umenie a sú spoločenskí. Vedia si dopriať vzájomnú voľnosť, čo ich ešte viac zbližuje. Vodnár je doma veľmi nepraktický a je skôr individualista. Do partnerstva ale prináša potrebnú iskru. Váhy sa najradšej venujú intelektuálnym činnostiam. Ak si starostlivosť o domácnosť vezmú na starosť Váhy, ich vzťah bude fungovať dlho, harmonicky a bude plný lásky.

Vodnár – Škorpión

Vzdušný a slobodomyseľný Vodnár a jeho záľuby mimo domu často hnevajú žiarlivého a majetníckeho Škorpióna. Obaja sú inteligentní a majú dar vidieť do duše iných. To im môže veľmi pomôcť v prípade, že by sa napriek veľkým rozdielom v ich povahách rozhodli zostať spolu. Škorpión by mal byť opatrný v sexuálnej oblasti a od Vodnára by nemal očakávať veľkú náruživosť. Ak mu dopraje slobodu a voľnosť, Vodnár ho občas prekvapí peknými chvíľkami milovania. Je však otázne, či to sexuálne založenému Škorpiónovi bude stačiť.

Neprehliadnite: Ženská sexualita a nevera podľa znamenia zverokruhu: Blíženci túžia po nespútanom sexe, Ryby sú falošné

Vodnár – Strelec

Aj keď sú rozdielni, sekne im to spolu. Tieto dve znamenia sa stretli naozaj dobre a vhodne sa dopĺňajú. Obaja radi objavujú nové obzory. Spája ich duchovno a humanizmus. Strelec na Vodnárovi obdivuje jeho revolucionársku povahu. Buď sa túlajú životom spolu, alebo si na čas doprajú slobodu a potom sa spoločne delia o zážitky. Strelec svojim optimizmom dodáva Vodnárovi energiu vždy keď má spleen a zamýšľa sa nad budúcnosťou ľudstva. Strelec ho dokonca podnecuje ku spoločným projektom a vylepšeniam budúcnosti.

Vodnár – Kozorožec

Kozorožec aj Vodnár sú vyspelé osobnosti, ktoré majú problém odhaliť svoje vnútro. Vodnár navonok pôsobí, že s citmi problém nemá, no s Kozorožcom má spoločné, že v citovej oblasti je pomerne konzervatívny. Budú sa radšej spoločne zaoberať technikou a problémami na burze. Pritom by mohli spolu výborne vychádzať a užívať si život naplno. Ak sa zbavia svojich blokov, môže z ich technicko-kamarátskeho vzťahu vzniknúť hlboké priateľstvo, končiace postupne sobášom v kostole.

Vodnár – Vodnár

Vodnári sú revolučné typy, ktoré keď sa stretnú, často znegujú veľký výstrel Auróry. Prečo? Jednoducho cítia, že sú na jednej lodi. Nebudú si navzájom škodiť. Málokedy sa zhodnú v názoroch, či v sexe, no napriek tomu ostanú kamaráti. Je predsa veľa iných možností, ako využiť ich vzťah. Často spolupracujú na rôznych projektoch zameraných na pomoc ľudstvu a prírode.

Zistite: Mužská sexualita a nevera podľa znamenie zverokruhu: Ryby sú verné, Rak si pri sexe predstavuje inú ženu!

Vodnár – Ryby

Vodnár a Ryby sú dve posledné znamenia zverokruhu. Vedia skoro všetko a spojenie týchto dvoch ľudí je veľmi zaujímavé. Na prvý pohľad sa zdá, že sú veľmi rozdielni. Empatická Rybka precíti to, čo intuitívny Vodnár vycíti. Ryba dopĺňa Vodnára jemnosťou a Vodnár vie svoju spoločníčku usmerniť tak, aby nezaplávala do mútnych vôd svojich ilúzií. Na začiatku si však uránsky partner musí dať pozor, aby neptúnsku zverenkyňu neodplašil svojou rádioaktívnou rýchlosťou.