Presunúť na hlavný obsah

Otvorená spoveď: Na takúto ani podobnú hlúposť, akú som vo vzťahu urobila, by som už nikdy nepristúpila

Partnerské vzťahy

V dnešnej dobe je vernosť vzácnosťou, a preto som mu dala voľnosť, ktorá...

Miro bol od nášho prvého zoznámenia chlap, ktorý si nevedel predstaviť život s jednou ženou. Vedela som to o ňom, ale ako naivka som si myslela, že ho svojou láskou zmením.

Prečítajte si: Myslela som si, že horší typ chlapa neexistuje. Posledné rande ma presvedčilo o opaku

Zo začiatku sa naozaj snažil, a ja som bojovala so svojimi vlastnými pocitmi. Nechcela som sa predsa ako tridsiatnička zamilovať do niekoho, s kým som nemohla počítať aj do budúcnosti. Po pár mesiacoch stretávania prišiel jeden večer s tým, že sa asi zamiloval. Bola som v siedmom nebi, a konečne dala priestor svojim pocitom. 

Bolo to šialené

...a krásne. Všetko sa v našom živote odohrávalo takmer dokonale. Už som sa nemusela kontrolovať vo vyznaniach, a vyzeralo to, že aj on svoj strach zo záväzkov prekonal. Po roku spoločného fungovania mi raz ráno povedal, že na chvíľu by si chcel znova skúsiť otvorený vzťah. Argumentoval to tým, že ma miluje, a preto chce byť úprimný, a nerobiť veci za mojim chrbtom.

Bola som naivná

Najskôr som tomu nechcela uveriť, lebo som si myslela, že sa v minulosti vybúril dostatočne. Mýlila som sa, ale keďže som ho nechcela stratiť, rozhodla som sa na túto hru pristúpiť. Hoci bol ku mne pozorný, každú noc som zaspávala so strachom, a pocitom neistoty.

Dva mesiace stačili..

Čakala som na Mira s večerou, keď mi zrazu na telefóne blikla správa. „Už ho nečakaj. Som tehotná.“ Nechápala som, a tak som sa rozhodla na číslo zavolať. Zdvihla to nejaká žena, ktorá mi povedala, že už má dosť Mirovho stretávania s inými ženami. Chce to preto ukončiť za neho, a chce, aby sa vrátil ku svojej rodine.

Mohlo by vás zaujímať: S týmto typom žien to muži myslia vážne: Patríte do tej skupiny i vy?

Po takmer polhodinovom rozhovore som zistila, že aj ja som bola len jednou z mnohých Mirových bokoviek, a jeho prvá manželka už pred dvoma rokmi ako prvá pristúpila na Mirovu hru. Bol to nechutný klamár, a ja hlupaňa, ktorá napriek svojim zásadám súhlasila s otvoreným vzťahom.

- Najčítanejšie -