Presunúť na hlavný obsah

5 potravín, ktoré robia váš zadok väčším: Niektoré stačí obmedziť, no tejto jednej by ste sa mali vzdať!

Chudnutie a diéty

Tejto pochúťky by ste sa mali zdať a vymeniť ju za túto voňavú alternatívu...

Ak sa už dlhšie snažíte dostať váš zadok do tvaru, po akom túžite, možno by bolo dobré pozrieť sa na tieto potraviny. Niektoré možno jete pravidelne, bez toho, že by ste vedeli, že práve tie vám s vašou snahou nepomáhajú. Pripravili sme preto pre vás zoznam tých, ktorých by ste sa mali určite vyvarovať, ak chcete mať zadoček, po akom túžite. 

Prečítajte si: Zmeňte váš zadok na nepoznanie: Zabudnite na klasické drepy, vyskúšajte toto!

Oriešky

Kto ich nemá rád. Sú lahodné, chrumkavé a dokážeme ich zjesť za priehrštia. Kešu oriešky, arašidy, či mandle sa nachádzajú po ruke najmä večer, keď chceme zjesť niečo malé a dobré. Práve tieto orechy sú ale klamlivé, pretože ich dokážeme zjesť na posedenie až príliš, čo sa rýchlo odzrkadľuje na našom zadočku. Nakrájaná zelenina je v tomto prípade oveľa bezpečnejšia. 

Avokádo 

Už niekoľko sezón je avokádo super potravinou, ktorá sa dá pripraviť na niekoľko rôznych spôsobov. Poznáme ho v nátierke, upečené s vajíčkom, avokádo na slano, či na sladko. Raz za čas toto zdravé ovocie nikomu neublíži, no ak ste si na neho zvykli a konzumujete ho pravidelne, mali by ste vedieť, že obsahuje tuky, ktoré sa časom začnú ukladať práve v partii, ktorú si chránime. Ak nechcete, aby sa váš zadok zväčšoval, s avokádom opatrne. 

Prečítajte si: Tieto cviky sú takmer neúčinné: Vymeňte ich, a začnite spaľovať!

Grécky jogurt

Vyzerá neškodne, chutí skvele a jeme ho samotný, či v kombinácii so šalátom. Práve v gréckom jogurte je ale viac tukov, než sa môže na prvý pohľad zdať, poväčšine aj o viac, než 11 gramov, než v obyčajnom bielom jogurte, ktorý je teda lepšou alternatívou. 

Zemiaky

Zemiaky obsahujú veľa vitamínov, napríklad vitamín C, či vitamín B6. V uvarenom stave bez pridaného oleja, či masla, nie sú škodlivé. No my siahame často po pečených zemiakoch, kroketách, či zemiakovej kaši a vtedy sa pridaný tuk ukladá na našom zadku. Ak si nabudúce budete vyberať prílohu k hlavnému jedlu, zvoľte radšej zeleninovú oblohu a o pár týždňov uvidíte výsledky. 

Prečítajte si: Častá chyba mnohých z nás: Stačí vylúčiť tieto potraviny z jedálnička, a zbavíte sa celulitídy natrvalo

Sušené ovocie

Ste milovníčkou sušených banánov, ananásu, či papáje? Väčšina z nás túto sladkú pochúťku miluje a niekedy si ju vyberieme namiesto toho, aby sme ovocie zjedli v čerstvom stave. Tejto pochúťky by ste sa mali zdať a vymeniť ju za voňavé ovocie bez pridaného cukru. V sušenom ovocí sa nachádza práve pridaný cukor, ktorý sa veľmi rýchlo premení na tuk na našom zadku. Polovica nakrájaného ananásu bude určite pri vašej snahe zhodiť nejaké to kilo vhodnejšia.   

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus