Presunúť na hlavný obsah

Známu slovenskú modelku by ste nespoznali: Pozrite sa, čo dokáže zmena vlasov s identitou

Modeling

„Keď je človek šťastný, aj tá najkomplikovanejšia krajina môže byť úžasným miestom pre domov.“ Tvrdí slovenská modelka z Elite Bratislava, Alexandra Gachulincová.

Opýtať sa Saše Gachulincovej na tri slová, ktoré ju opíšu, bolo z mojej strany veľmi odvážne. Jej odpoveď totiž znela: „Spoločenská, temperamentná, živelná, spontánna, hyperaktívna, zábavná, rebelujúca, nebojácna, ambiciózna, priebojná.“ A presne taká je hlavná tvár našej titulky aj po tom, ako sme sa stretli osobne. Saša o sebe vie, že bola vždy iná ako ostatné modelky. Vždy vytŕčala z radu a aj vďaka tomu sa jej podarilo dostať tam, kde práve je. Na móla svetových dizajnérov.

„Plávala som proti prúdu, nie s prúdom, čo niekedy otvára nové dvere a inokedy môže byť aj na škodu. Vďaka mojej povahe som sa dokázala vo veľkej konkurencii presadiť a získať dobré pracovné ponuky. No stalo sa mi už aj to, že som pôsobila pre klientov príliš ‚hr-br´, ale ja som taký chameleón, mne stačí povedať, ako sa veci majú a dokážem sa prispôsobiť požiadavkám klienta alebo agentúre.“

Prečítajte si: Rebelka s tvárou anjela: Táto modelka šplhá medzi svetovú elitu rýchlosťou blesku

Saša je známa neriadená strela, čo o sebe dobre vie. Niekedy sa jej dokonca podarí svojimi činmi prekvapiť aj samu seba a tvrdenie, že kde iní končia, Gachulincová začína, je priam namieste. 
 
„Som človek, ktorý nemá problém porozprávať sa s miliardárom či bezdomovcom. Čo však naozaj nemám rada, je, keď sa ľudia na niečo hrajú. Pred Pánom Bohom sme si všetci rovní, tak prečo sa hrať na niečo, čo nie sme, len kvôli tomu, aby sme vyhoveli okoliu. Sú, samozrejme, situácie, keď si nemôžem dovoliť vystrkovať rožky, v ktorých som podľa mojich možností za dámu. Smiech. No dá sa povedať, že vždy nejaké to pravidlo poruším. Našťastie, aj v tomto nablýskanom  svete sú normálni ľudia, ktorí nejako extrémne pravidlá neriešia. Boris Hanečka mi o piatej ráno na tohtoročnom Plese v opere (druhý, na ktorom som sa zúčastnila), povedal: ‚Dvakrát som zatváral ples a dvakrát s Gachulincovou.´“

Aj napriek tomu, že má Saša rebelskú povahu, má aj svoje hranice. Svoje rozhodnutia si vždy dobre premyslí a zanalyzuje, no snaží sa žiť pre prítomný okamih. 

Riadim sa tým, čo mi hovorí srdce. Risk je zisk, no ja by som  napríklad nikdy nevyskúšala drogy a nikdy by som neurobila nič nelegálne a na tomto budem vždy trvať.

 

Vďaka svojmu povolaniu Saša navštívila už mnohé krajiny. Každú jednu vnímala podľa  toho, ako sa momentálne cítila. Najviac jej však učarovala Európa. 

Keď je človek šťastný, aj tá najkomplikovanejšia krajina môže byť úžasným miestom pre domov. Som veľkým fanúšikom Európy. Predsa len nám Slovákom je európska mentalita stále najbližšia. Tu v Európe sa cítim ako doma prakticky kdekoľvek. A čo si budeme hovoriť, Chorvátsko je jednoducho NAJ. (smiech) Na Taliansku milujem ich jedlo a históriu. Španielsko má pre mňa silný charakter a Francúzsko je mi celkovo veľmi blízke, keďže som tam kariérne vyrastala.

I vzdialenejšie krajiny majú v Sašinom srdci veľké miesto. V USA má veľkú časť rodiny, vďaka čomu mohla túto krajinu pochodiť takmer naprieč. Jej cestovateľská mánia však stále nebola dokonaná.

Mojím snom je precestovať Peru, Argentínu, Bolíviu, Nový Zéland, Austráliu, Kambodžu, Indiu, Havaj, a mohli by sme pokračovať donekonečna. Nie som úplne klasický turista. Milujem jednoducho splynúť a žiť rovnaký život ako domáci. Vtedy najlepšie spoznám danú kultúru a pochopím tamojších ľudí.

Neprehliadnite: Denisa Dvončová Klimová má svkelú postavu aj vďaka tejto aktivite: Užíva si ju spolu so synom a manželom

Na čom si Saša Gachulincová „ulietava“, aká tradícia je pre ňu pri návšteve krajiny typická?

Teraz ste ma dostali. Nosím so sebou talizmany, nábožné obrázky a podobné záležitosti. Konkrétnu tradíciu asi nemám, no keďže som veriaca, snažím sa v nedeľu chodiť do kostola. Snažím sa navštíviť rôzne kaplnky, katedrály, ktoré majú pre mňa čarovnú atmosféru. A, samozrejme, more. Ak som v prímorskej krajine, vždy musím vyskúšať more.“ (smiech)

Zážitky sú v modelingovom svete iné, veľmi špecifické. Topmodelka má tie najsilnejšie uložené vo svojej pamäti a vo svojom srdci navždy. Ktoré zarezonovali najviac?

Viac sa dočítate v tlačenom vydaní FEMINITY magazínu jeseň 2016, ktorý je ešte stále v predaji v stánkoch.