Presunúť na hlavný obsah

Táto povahová črta vám zabezpečí šťastný a vyrovnaný vzťah: Ak sa ňou budete riadiť, partner vás bude obdivovať

Partnerské vzťahy

Viete, ako docieliť harmóniu a rovnocennosť vo vzťahu? Naučte sa riadiť povahovou črtou, ktorá sa určite skrýva v každej z vás a nebojte sa ju prejaviť.

Aj vy patríte k ženám, ktoré sú ústretovejšie a svojmu partnerovi vo veľa veciach vyhovejú? Výber reštaurácie, do ktorej sa večer pôjdete najesť alebo účasť na futbalovom zápase, aj keď by ste radšej trávili čas v kine. Samozrejme, že vzťah je aj o kompromisoch a vedieť sa naučiť vo veľa veciach prispôsobovať, ale ak ste to len vy, kto stále ustupuje a prikyvuje, niečo nie je v poriadku.

Prečítajte si aj: Mayský horoskop na rok 2017: Zistite, aké ste znamenie a čo to o vašej osobnosti prezrádza

Nebojte sa presadiť svoj názor

Aj spomínané kompromisy by mali mať svoju rovnováhu a ak ste vy tá, ktorá sa prispôsobuje a váš partner len určuje pravidlá, nie je to vyrovnaný vzťah. To najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je presadiť svoj vlastný názor. Ste sebavedomá a vyrovnaná žena, žiaden prívesok svojho muža, ktorý žije v tieni niekoho iného. Naučte sa prejaviť svoj názor a nebojte sa povedať, čo chcete robiť alebo čo si myslíte. Každá žena by mala byť dostatočne odvážna na to, aby sa vedela v živote presadiť aj bez pomoci muža. Tak začnite úprimne vravieť, čo si myslíte a vedzte, že sa veci pohnú tým správnym smerom.

Zaslúžený rešpekt

Čudujete sa, prečo vás váš partner neberie za rovnocennú partnerku a cítite sa niekedy menejcenná? Nemôžete však viesť rovnocenný vzťah, ak si neviete povedať svoj vlastný názor. Skúste začať od seba a neviniť hneď vášho manžela. Ak ste mu na začiatku vzťahu dali priestor na to, aby o všetkom rozhodoval, niet sa čo čudovať, že to tak platí dodnes. Buďte sebestačná a rozhodujte sa sama za seba a uvidíte, že pocit uznania sa nakoniec dostaví. Začnite už dnes a ukážte svojmu partnerovi, že aj vy máte svoj vlastný názor. Možno tomu teraz neveríte, ale váš partner to ocení a bude vás rešpektovať viac ako kedykoľvek predtým. Tým, že mu ukážete svoju silnú stránku a autoritu, sa v jeho očiach zmeníte na super ženu.

Mylná predstava

Neviem, kde vznikla predstava, že žena by mala držať krok so svojím mužom a robiť vo vzťahu len to, čo uzná za vhodné on. Žijeme predsa v 21. storočí a ženy majú rovnaké práva ako muži. Existujú aj isté veci, ktoré s radosťou prenecháte na svojho muža, ale nebuďte len jeho príveskom. Nestraťte svoju hrdosť tým, že si svoje názory budete nechávať pre seba, práve naopak. Zmeňte svoje zmýšľanie a prejavte, čo je vo vás. Ocení to nielen muž s ktorým žijete, ale aj vaše okolie.

Rovnocennosť a harmónia

Ak v sebe objavíte túto povahovú črtu a začnete presadzovať svoje názory, aj váš vzťah sa začne budovať lepším smerom. Hľadali ste vo vzťahu pocit harmónie, spokojnosti a vyrovnania a stále ste nevedeli prísť na podstatu problému? Možno ste tú odpoveď našli práve teraz. Všetko je to o tom, ako vnímate samú seba. Ak vášmu partnerovi ukážete, akou sebaistou a emancipovanou ženou ste, rovnako vás budete vnímať aj on. Nastavte si váš vzťah na rovnakú vlnu a rozhodujte sa vo veciach spoločne. Až potom pochopíte, aké dôležité je žiť s niekým, kto vás bude milovať pre vaše rozhodnutia a to, kým ste.

Mohlo by vás zaujímať: Čo o vás prezradia jednotlivé čiary na dlani? Takto zistíte, či vás podľa nich čaká dlhý a šťastný život

Začnite už dnes  

Malými krôčikmi sa pomaly dostanete do bodu, keď si uvedomíte, že ste pripravená zvládať veci aj bez rozhodnutí vášho partnera. Okrem zvýšenia sebavedomia vás zaplaví aj pocit slobody a uvedomíte si, že toto sa malo stať už oveľa skôr. Nie je nič lepšie, ako keď sa môžete slobodne rozhodovať a ukázať svojej polovičke, že mu viete byť rovnocenným partnerom vo vzťahu. V konečnom dôsledku to váš partner úprimne ocení a zistí, akú sebaistú ženu po svojom boku má. 

- Najčítanejšie -