Ak túžite po štíhlych stehnách, prestaňte robiť toto cvičenie: Vďaka nemu sú vaše stehná jednoducho väčšie

Každá z nás by chcela mať dokonalú postavu, ale niekedy s genetikou nepohneme. Napriek tomu si cvičením centimetre v kritických oblastiach pridávať zbytočne nemusíte.

Toto cvičenie má na vaše stehná opačný účinok

Toto cvičenie má na vaše stehná opačný účinok

Zdroj: Profimedia

O tom, že je drep účinným cvikom na pevné a hlavne vytvarované pozadie niet pochýb. Pokiaľ však túžite po štíhlych stehnách tomuto cviku sa radšej vyhnite, poprípade ho skombinujte s behom, či iným druhom kardio cvičenia.

Mohlo by vás zaujímať: Táto bylinka od starej mamy funguje takmer okamžite: Vďaka nej sa vám tuk v tele neuloží

Drep

Ak chcete spáliť čo najviac kalórií, zaraďte do vášho tréningu drepy. To všetko sa deje hlavne kvôli tomu, že počas tohto cvičenia zapájate najväčšiu svalovú skupinu vášho tela. Napriek tomu drepy prinášajú so sebou aj miernu nevýhodu pre ľudí túžiacich po štíhlych nohách. Hoci vám prirodzene pomôžu opticky nadvihnúť pozadie, stehná sa vám nezmenšia.

Budú pevnejšie, ale zároveň aj svalnatejšie. Práve preto sa v konečnom dôsledku budú javiť väčšie ako predtým. To však neznamená, že je na škodu si občas dobre zadrepovať. Pretože pekne tvarované a svalnaté nohy sú na žene v správnej miere predsa len príťažlivé. Len od tohto cvičenia neočakávajte žiadne zázračné zoštíhlenie. 

Vyskúšajte aj: Geniálny cvik na ploché brucho: Stačí pár sekúnd denne a na svojom páse spozorujete okamžité výsledky

Ak nie ste fanúšikom svalnatejších nôh, investujte radšej do kvalitných tenisiek a aspoň štyrikrát do týždňa si zabehajte minimálne 40 minút v miernej intenzite. Štíhle stehná vyžadujú poctivý kardio tréning, správnu stravu, strečing a dostatok tekutín.

Čo je podľa vás na žene krajšie?

štíhle stehná
356
svalnatejšie stehná
158
Hlasovalo: 514

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba