Presunúť na hlavný obsah

Čím to je, že aj štíhle ženy majú celulitídu a niektoré s plnšími tvarmi majú hladkú pokožku, aj keď sú pasívne?

Chudnutie a diéty

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo napríklad Číňanky nemajú celulitídu? Nazreli sme do východnej medicíny a zistili sme, že za našu celulitídu môže nesprávne fungovanie týchto orgánov.

Diskusie ohľadom celulitídy sú rôzne. Niekto tvrdí, že je to bežné a všetko je v poriadku, iná žena sa jej snaží zbaviť a napriek pohybu a zdravému štýlu to nejde a potom sú tu aj také, ktoré ju nemajú vôbec. Aj napriek tomu, že necvičia a sú celkovo pasívne. 

Ako je ale možné, že štíhla žena s aktívnym životným štýlom celulitídu má a plnoštíhla, ktorá je pasívna, nie?

Celulitída je u nás vnímaná ako estetická chyba, vo východnej medicíne ako vážny problém

Podobne ako aj u iných problémov, my máme zakorenené vždy len to, čo je očami viditeľné. Teda nepátrame po vnútorných problémoch a práve s nimi súvisí aj vznik celulitídy. Aspoň podľa histórie tradičných čínskych liečiteľov, ktorí majú ľudské telo preskúmané viac ako ktokoľvek u nás na západe. 

V preklade to znamená, že slezina a obličky nefungujú v tele tak, ako by mali, prejaví sa to navonok na našej pokožke. Najčastejšou príčinou je nesprávna životospráva a hlieny, ktoré sa v tele hromadia. Práve hlieny vytvárajú vlhké prostredie a slezina a obličky potrebujú energiu. 

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie cviky na zbavenie sa tukových vankúšov: Bez tejto jednej veci to nikdy nepôjde!

Najhoršie potraviny, ktoré si vpúšťame do tela

Kedže sme spomenuli hlieny, iste už tušíte, že najhoršie, čo v taktomto prípade môžete telu dať sú práve mliečne výrobky a sladkosti. Práve tie spôsobujú vlhkosť v tele, avšak každý z nás má aj iné genetické predispozície, u niekoho sa to prejaví viac, u iného menej.  Mimochodom mliečne výrobky a s nimi súvisiaca vlhkosť sa týka následne aj rôznych ekzémov, alergií či opuchov a nadváhy.

Sladkosti zase obsahujú rafinovaný cukor a ten je poriadne silná závislosť. Tento cukor však výrazne nabúrava činnosť tráviaceho traktu, ale aj sleziny. Slezina si najlepšie rozumie s prirodzenou sladkou chuťou. Tú nájdete v ovocí, v nesladenom sušenom ovocí,  ale aj v niektorej zelenine, či hnedej ryži a obilninách ako pšeno, pohánka. 

Veľkými bojovníkmi proti celulitíde je aj zázvor, stonkový zeler, reďkovka, cesnak, cibuľa, ale tiež šošovica, fazuľa, cícer a pod. 

Neprehliadnite: Chcete vedieť, aké má byť posledné jedlo dňa, aby ste začali konečne chudnúť?

Tajomstvom čínskych liečiteľov, ako postupne celilitídu vytlačiť zo svojho tela preč, sú bylinné čaje, ale aj lymfatické masáže a olejové zábaly. Práve lymfy zadržiavajú v tele vodu a vytvárajú nepravidelné hrčky. Najčastejšie postihnuté partie sú vnútorné stehná a zadok.

- Najčítanejšie -