Presunúť na hlavný obsah

Spomienky a minulosť môžu niekedy zničiť veľa: S bývalým partnerom som to prestrelila

Partnerské vzťahy

Zažili ste už niekedy situáciu, keď vám konkrétny človek chýbal natoľko, že ste boli ochotné vzdať sa toho, čo ste si po jeho odchode vybudovali len pre jeden moment, ktorý vám ho dokáže vrátiť späť?

Moja kamarátka sa tomu okamihu podvolila a takto skončila.

Čítajte aj: Pár dní pred svadbou som zmenila svoje rozhodnutie: Strach bol silnejší ako túžba po mojom snúbencovi

Peťa patrila k ženám, pre ktoré bol ich partner najdôležitejším človekom na svete. Nemala rada samotu, a preto si už v mladom veku budovala dlhodobé vzťahy s mužmi, ktorí to s ňou mysleli vážne. Vraj to vedela vycítiť. Milovala pocit istoty a to, že tam niekto celý čas je. Nepotrebovala s mužom tráviť každú minútu, išlo jej len o spoločný život a akúsi istotu. Po niekoľkoročnom vzťahu ju jej posledný partner nakoniec požiadal o ruku. Šťastie z nej žiarilo na kilometre, a to sme ešte vtedy nevedeli, že ona sama ho k tomuto kroku nakoniec dokopala. Hoci spolu už niekoľko rokov žili, túžila po rodine a manželstve. On to však vnímal trochu odlišne. Mal ju rád, ale o manželstve nebol úplne presvedčený.

Nakoniec sa však po jej naliehaní nechal prehovoriť. Dva mesiace pred plánovanou svadbou však názor zmenil. Jednoducho odišiel a s ním aj Petin životný elán a sny. Bola kompletne zrútená a myšlienky na to, že ho k niečomu dohnala a veci uponáhľala, jej viac ako pol roka nedali spávať. Jedného dňa, keď už nedúfala, stretla muža, ktorý mal už od začiatku jasne stanovené ciele partnerského života. Chcel deti, manželstvo a s Petrou si rozumeli takmer vo všetkom. V jednom momente mala všetko, a práve vtedy ju dohnali myšlienky na predošlého partnera. Zrazu si nebola istá, či je táto dokonalosť to, čo hľadala a pri fotografiách spomínala na minulosť. Ich vzťah bol oveľa vzrušujúcejší, pretože často nevedela, čo od neho čakať a to ju nútilo premýšľať. Bola to taká šialená láska a zároveň kruté odmietnutie, ktoré jej egu ublížilo. Momentálny vzťah jej však prinášal podozrivo veľa pokoja a všetko išlo zo strany aktuálneho muža akosi ľahko a prirodzene. Hoci túžila po manželstve, chcela aj vzrušenie a akúsi neistotu. V tom čase mala pocit, že keby niečo v minulosti zmenila či neunáhlila, tak by jej predošlý partner zostal.

Práve preto to skúsila znova. Po niekoľkých dňoch, keď nebol jej aktuálny partner nablízku, vytočila jeho číslo. Spomienky a „pekná“ minulosť tentoraz zvíťazili. On bol v tom čase slobodný, a preto mu jej návrh na stretnutie neprekážal práve naopak, jeho egu nesmierne polichotil. Dali si spoločnú večeru, zaspomínali a po pár pohárikoch sa presunuli do jeho bytu. Avšak ráno po vášnivej noci prišlo vytriezvenie. Kým ona mala pocit, že všetko jednou nocou a rozhovorom napravili, on jej dal jasne najavo, že po žiadnej vážnej budúcnosti netúži. Chcel sa venovať svojej práci, ale nemal nič proti občasným stretnutiam. Vraj im to v posteli klapať neprestalo. Po jeho slovách sa zbalila a odišla.

Mohlo by vás zaujímať: Funguje na mužov hra na "nedobytnú ženu"? Táto skutočnosť vás zrejme prekvapí

Doma si všetko vyčítala a tiež si uvedomila, že to, čo má teraz, je to, čo ju urobí spokojnou z dlhodobého hľadiska. Konečne vedela, že po tridsiatke potrebuje vedľa seba človeka, ktorý má vo veciach jasno a ona bude patriť medzi jeho priority. Už nechcela prosiť o pozornosť a už vôbec nie o lásku. Vtedy však ešte netušila, že jedna spomienka zničila viac, ako to na prvý pohľad vyzeralo.

Hoci sa snažila toto chybné rozhodnutie pred svojím partnerom utajiť, zostala nepríjemne zaskočená, keď po mesiaci zistila, že je tehotná. So súčasným mužom si dávali pozor, ale v osudnú noc s bývalým partnerom nemysleli na nič. Musela s pravdou von a hoci ju bezhranične miloval, toto ho zlomilo. O týždeň nato sa odsťahoval a ona dnes sama vychováva dcéru, ktorá jej bude už navždy pripomínať minulosť. Nenechajte, aby vám minulosť zničila prítomnosť. Je načase pohnúť sa ďalej...

Viac sa o vzťahoch, a iných zaujímavých témach dočítate v najnovšom čísle magazínu Feminity, ktorý je práve v predaji!