Presunúť na hlavný obsah

Týchto 10 situácií sa vám javí ako najhorších na svete, no opak je pravdou: Nevyhýbajte sa im!

Zábava

Často sa vyhýbame veciam, ktorých sa bojíme alebo s nimi nechceme mať vonkoncom nič spoločné, pretože už vopred vieme, že by to nedopadlo dobre.

Čo tak nechať predsudky za hlavou a vykročiť v ústrety našim najhorším predstavám? Možno budete prekvapený!

1. Zbaliť sa a odísť

Každý z nás má rád nejaké to hniezdočko, ktoré môže nazývať domovom, no niekedy nezaskočí spáliť všetky mosty a vydať sa do sveta.  Možno si neviete predstaviť, čo by ste v cudzej krajine robili a večery bez blízkych a rodiny sú pre vás bezvýznamné, za pokus to však stojí. Ani neviete ako a stane sa z vás úplne iný človek.

Prečítajte si: Dlhé roky sme nemohli mať deti: Keď som zistila, čo manžel pred svadbou spravil, takmer som onemela!

2. Neželanou mamičkou

Dve čiarky na tehotenskom teste nás niekedy možu naozaj nemilo prekvapiť. Skôr než však prepadnete zúfalstvu, skúste sa nad celou situáciu ešte raz zamyslieť. Možno vaše tehotenstvo a následná výchova nebude prebiehať ako v Ženách z rodu Gilmorovcov, no o tom život predsa je. O originalite a nepredvídavosti.

3. Láska bolí

Popravde nie láska bolí, ale odmietnutie. Pocit, že niekoho milujeme, no naše city nie sú opätované patrí medzie tie najhoršie situácie v živote. Kde by sme však boli, keby nebolo trošku utrpenia a starostí? Každé zlomené srdce nás predsa naučí vážiť si samých seba a vedieť, čo od života chceme.  Nevyhýbajte sa preto vzťahom kvôli strachu zo sklamania a toho, čo nastane v prípade, ak to náhodou nevyjde, ten pravý sa predsa sám nenájde.

Mohlo by vás zaujímať: Aké vlastnosti by mal mať najdôležitejší človek vášho života? Tieto charakteristické črty sú najpodstatnejšie!

4.  Rodina je tu vždy

Aj keď máte možno pocit, že vám vobec nerozumejú a vlastne ani nechápu, kto ste a čo chcete dosiahnuť, čas strávený s rodinou nikdy nie je zbytočný. Situácie podobné rodinným obedom, výročiam či svadbám, kedy občas príde i k zvadám či roztržkám, sa vám možno priečia, majte však na pamäti, že rodina je jediná vec, ktorá tu pre nás bude v dobrom i v zlom a práve preto by sme si ju mali vážiť.

5.  Nástup do školy

Váš syn či dcéra majú pred sebou prvý deň v škole a vy pociťujete väčší strach než oni? Je samozrejmé, že ako rodič nechcete svoje dieťa nechať ísť, musíte sa však zmieriť s tým, že i vaša malá princezná dozrela do veku, kedy sa musí pohnúť ďalej a čím skor to pochopíte, tým sa vám jednotlivé zmeny v budúcnosi budú prijímať ľahšie.

6.  Narazili ste na bývalého

Ste neupravená, stojíte v strede ulice a kupujete si kávu, keď v tom zrazu spoza rohu vykukne váš bývalý priateľ s novou známosťou. Takto ste si to nepredstavovali. Mali ste predsa vyzerať tip-top a práve po vašom boku sa mal skvieť ideál všetkých žien. Nestrkajte však hlavu do piesku a postavte sa situácii čelom. Ste predsa sebavedomá žena, ktorá sa nemá za čo hanbiť a už tobôž nie pred svojím bývalým. Prehoďte zo slušnosti zopár slov a nechajte ho ísť. Každý máte už predsa svoj život a to je podstatné.

Inšpirujte sa: 10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

7. Keď je kritika konštruktívna

Nie vždy, keď vás šéf zavolá do svojej kancelárie musí ísť o vaše zlyhanie. A ak aj áno, berte jeho kritiku konštrukívne. Nikto učený z neba predsa nespadol a na vlastných chybách sa vraj učíme najlepšie. Vypočujte si, čo vám chce povedať a v budúcnosti sa podobným stretnutiam nevyhýbajte.

8. Život bez mobilu znamená reset

Vyskúšajte si cez víkend vypnúť váš mobil a venujte sa iba sebe. Ak vám niečo také príde ako hrôzostrašný nápad, ste na omyle. Naučte sa voľný čas naozaj prežívať plnohodnotne a zmysluplne. Trávte hodiny rozhovormi s priateľmi a blízkymi, bez kontaktu s technikou či sociálnymi sieťami. Uvidíte ten rozdiel.

9.  Niekto tretí vo vzťahu

Manžel vám oznámil, že už niekoľko týždňov niečo cíti ku kolegyni. Možno si neviete predstaviť nič horšie, no pozrite sa na celú vec z iného uhla. To, že vám o svojich pocitoch povedal, znamená, že mu na vás naozaj záleží a chce tento problém prekonať s vami. Chce, aby ste podobnú krízu vo vzťahu riešili spolu a vyšli z nej ešte silnešjí.

10. Tak si požičiate, no a?

Nie vždy to s peniazmi vychádza tak, ako si predstavujeme a občas sa naskytne situácia, v ktorej musíme požiadať o pomoc. Nehanbite sa, nič si nevyčítajte a nepovažujte nedostatok peňazí za jednu z najhorších vecí, ktorá sa vám stala. Každý má predsa niekedy zlé obdobie a peniaze vždy boli a vždy aj budú. Nejde ani zďaleka o život, a to doslova.

- Najčítanejšie -