Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 vecí si premyslite predtým, než sa rozhodnete mať dieťa: Bod 2 vás môže zaskočiť

Rodinné vzťahy

Dieťatko, hlavne to plánované, so sebou okrem množstva radostí, neodmysliteľne prinesie i nejaké tie starosti. Nad čím by ste sa však nemali zabudnúť zamyslieť ešte predtým, než sa už „vlak nebude dať zastaviť“?

1. Porozprávajte sa o spločných predstavách

Jednou z najdôležitejších vecí vo vzťahu je, aby ste obaja o budúcnosti vášho dieťatka mali ako tak rovnakú predstavu. Porozprávajte sa s budúcim otcom o tom, ako by ho chcel vychovávať, kto ostane na materskej, do akej škôlky či školy by ste ho chceli neskôr dať a či v ňom budete pestovať vzťah k určitému náboženstvu. Aj toto totiž patrí k základným otázkam výchovy budúceho potomka, na ktorých by mohlo budovanie vašej spoločnej rodiny skôr či neskôr stroskotať.

2. Užite si kino a popcorn

Možno to znie bizarne, snažte sa však užívať i tak jednoduché veci, akými je návšteva kina.  Tehotenstvo vám totiž i jednoduché sedenie na jednom mieste s popcornom v rukách do istej miery znemožní. Nielenže si budete potrebovať častejšie odskočiť, ale i uzavreté priestory, veľké množstvo ľudí a vydýchaný vzduch nemusia byť tou najlepšou kombináciou, a to hlavne vo vyšších štádiách tehotenstva.

Inšpirujte sa: VIDEO: Najvplyvnejšia vizážistka Lucia Sládečková vyzerá v tehotenstve výborne: Čo odporúča ženám?

3. Antikoncepciu vysaďte už niekoľko mesiacov vopred

Váš cyklus mohol byť kedysi dávno úplne pravideľný, nikdy však neviete, ako vaše telo zareagujte po vysadení hormónov. Preto, ak si chcete byť istá, kedy presne máte ovuláciu a ako tentokrát funguje vaše telo, vysaďte antikoncepciu už niekoľko mesiacov predtým, než sa začnete snažiť o bábätko. Vy i vaše telo tak budete mať čas na potrebnú regenráciu.

4. Spánok už nebude taký ako predtým

Nezabudnite si dopriať kvalitný spánok, najlepšie s partnerom po boku. Nejde ani tak o to, že si ho po narodení až tak veľa neužijete, nekvalitný spánok vás totiž bude trápiť už počas tehotenstva. Čím väčšie bude vaše bruško, tým ťažšie sa vám bude spať vo vašich obľúbených polohách, o tej na bruchu ani nehovoriac. Navyše, ak sa pridajú i žalúdočné problémy či nespavosť, užiť si zopár nerušených hodín spánku ešte kým sa dá nie je na škodu.

Prečítajte si aj: Dano Dangl s manželkou majú niečo, čo sa v dnešnej dobe cení: Ich rodinné šťastie je naozaj ukážkové

5. Mama a jej výpomoc

Síce staré mamy svoje vnúčatá od narodenia milujú, na tom, do akej miery chcete svoju a partnerovu matku zapájať do výchovy ich budúceho vnúčaťa by ste sa mali dohodnúť už vopred. Pokojne si s oboma sadnite a s rozvahou sa o danej téme porozprávajte. To, ako veľmi by ste chceli, aby sa starostlivé budúce babičky do celého procesu zapájali si však sama vopred premyslite. Pri konečnom verdikte však nezabudnite i na to, že situácia po narodení môže byť zložitejšia ako ste si predstavovali, preto je dobré ich pomoc už vopred do istej miery akceptovať.

Myslíte si, že tehotenstvo musí byť dôkladne naplánované?

spolu hlasovalo 324 ľudí

- Najčítanejšie -