Presunúť na hlavný obsah

Takto to vyzerá, keď zhodíte 13 kíl: Mamičke zo Slovenska sa to za dva mesiace vďaka tomuto nakoniec podarilo

Fitness

Každá žena, ktorá sa stala mamou vie, že popôrodné kilá sa niekedy zhadzujú veľmi ťažko a po dvoch deťoch ešte ťažšie. Aj samotná Lucia, mama dvoch detí si prešla náročnými dvoma mesiacmi a takto nakoniec dopadla.

Lucia mala tak, ako aj iné mamičky po tridsiatke problém s miernou nadváhou. Pri výške 174 cm vážila 87,6 kíl. Po prvom dieťati išlo hore len pár kíl, kým po druhom čísla na váhe prestala kontrolovať. To, čo musela v prvom rade prekonať bola jej vlastná zóna komfortu a mylné zmierenie sa s tým, že je mamou a preto je pár kíl naviac úplne pochopiteľným faktorom. 

Prečítajte si: Chudnutie, ktoré vás svojím efektom rozhodne presvedčí: Je 9x rýchlejšie v spaľovaní tukov ako kardio tréning

Ako povedala samotná Lucia: „V prvom rade bolo potrebné zbaviť sa sedavého spôsobu života, zmeniť jedálniček a začať cvičiť. Nebola za tým žiadna zázračná metóda, len celková zmena životného štýlu a neustála motivácia od môjho trénera.“ 

Takto vyzerali tréningy

Zo začiatku sme s Luciou cvičili 5-6 krát do týždňa a tréning sa skladal z dvoch kondičných tréningov, z čoho jeden bol ľahší a kratší. Ja sám nie som zástancom dlhého kardio tréningu a preto som aj pri Lucii volil skôr intervalové a HIIT tréningy. Tie sme dopĺňali hlavne drepmi, výpadmi, kľukmi a cvikmi s vlastnou váhou. Veľmi dôležitým krokom bolo to, aby sa naučila správnu techniku každého cvičenia a následne na to sme pridávali váhy. Najviac oceňujem to, že to nevzdala.

Jedálniček a zmena porcií

Čo sa týka jedálnička, nešli sme cestou prísnej diéty, keďže som nechcel, aby prišla hneď na začiatku o chuť a motiváciu. Dôležité bolo hlavne to, že je dvojnásobnou mamou a preto som sa snažil brať ohľad aj na túto skutočnosť. Napriek tomu som jej však  žiadne cheat jedlo nepovolil. Na začiatku chudnutia je dobré vybudovať si zdravé návyky. Zamerali sme sa spolu na vyváženú stravu pozostávajúcu zo základných zložiek, ktoré telo potrebuje. Pridali sme viac bielkovín a hlavne tukov (olivový olej, oriešky, avokádo), ktoré na dlhšiu dobu prirodzene zasýtia. Najväčšou zmenou bola však veľkosť porcií, ktorú ženy veľakrát nesprávne odhadnú. Práve to bolo aj jej problémom.

Mohlo by vás zaujímať: Prejedzte sa touto potravinou a schudnite: Vďaka jej účinkom sa ľahšie zbavíte nafúknutého bruška

Naším cieľom bolo zhodiť dokopy 20 kíl, nestanovili sme si však presné časové obdobie a preto nás oboch strata 13 kíl za dva mesiace potešila. To všetko však vďaka pravidelnému cvičeniu, strave a Luciinmu prístupu. Najviac túto zmenu ocenili jej vlastné aktívne deti. Lucia môže byť motiváciou pre všetky zaneprázdnené matky a ženy, ktoré to už pomaly s kilami naviac vzdali. Všetko ťažké v živote začína prvým krokom a potom to je už len na silnej vôli človeka. My pokračujeme ďalej.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe