Presunúť na hlavný obsah

Toto si dajte na raňajky namiesto ovsených vločiek: Schudnete a prijmete oveľa menšie množstvo kalórií

Chudnutie a diéty

Ovsené vločky boli dlhé roky považované za najlepšiu potravinu na raňajky. Dnes je tomu však vďaka tejto bezlepkovej obilnine inak.

Ak vám nechutia ovsené vločky, alebo potrebujete zmenu, siahnite po tejto zdravej obilnine. Jej jednoduchá príprava a zdravotné účinky milo prekvapia.

Prečítajte si: Takto to vyzerá, keď zhodíte 13 kíl: Mamičke zo Slovenska sa to za dva mesiace vďaka tomuto nakoniec podarilo

Amarant

Amarant je bezlepkovou obilninou, ktorá obsahuje všetko potrebné pre správne fungovanie organizmu a vášho trávenia. V tejto potravine nájdete bielkoviny, vápnik, proteíny, vitamíny, zinok, horčík a minimálne množstvo tuku, či sacharidov. Výbornou správou je aj to, že jej varená verzia obsahuje o 200 kalórií menej ako ovsené vločky.

Zdravotné benefity:

  • prečisťuje hrubé črevo
  • urýchľuje metabolizmus
  • pomáha pri zápche
  • zlepšuje trávenie
  • podporuje celkovú imunitu organizmu

Amarant je dostupný v rôznych formách a preto je len na vás, ktorú si zvolíte. Nájdete ho v podobe vločiek, múky, semienok, či amarantových cestovín. My máme pre vás jeden chutný tip na raňajky.

Čokoládová kaša s amarantom

Ingrediencie: 1 hrnček amarantových semienok, 2 hrnčeky vody, štipka soli, odtučnené kakao alebo karobový prášok, lyžička medu, jahody a mandľové lupienky.

Príprava: Semienka na začiatku prepláchnite studenou vodou, vložte do hrnca a zalejte dvoma pohármi vody. Varte približne 20 minút na miernom ohni. Vylejte prebytočnú vodu, a primiešajte kakao s medom. Na záver dozdobte jahodami, mandľovými lupienkami, alebo iným druhom ovocia. Dobrú chuť!

Vyskúšajte: Horúci nápoj, ktorý dokonale vyplaví zbytočné toxíny von: Takto svoje telo očístíte raz-dva

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe