Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Fitneska Olívia Pohánková má vďaka týmto dvom cvikom dokonale štíhle bruško: Robíte ich správne?

Fitness

Olívia Pohánková patrí k našim úspešným slovenským reprezentantkám vo fitness. Na svojej postave a štíhlom brušku pracuje skutočne poctivo.

Fitneska Olívia nám nedávno v rozhovore prezradila, ako je možné vypracovať si dokonale štíhle bruško. Vďaka týmto dvom cvikom budete k vášmu cieľu o niečo bližšie.

FEMINITY TV: Inšpirujte sa tým, čo Olívia raňajkuje a pozrite si, ako majú správne vyzerať dva overené cviky na brucho

Inšpirujte sa: 5 zázračných potravín, ktoré by ste mali častejšie zaradiť do jedálnička: Vďaka nim si telo vytvorí silnú obranyschopnosť

Na ceste za dokonalým bruškom musíme myslieť na cvičenie a správnu stravu. Hovorí sa, že tajomstvo štíhleho bruška sa skrýva v prvom rade v kuchyni. "Deň začínam vodou s citrónom. To je to, čím si naštartujem metabolizmus a pokračujem zeleným smoothie." Toto zelené smoothie je zložené zo špenátu, zeleru, citrónu a grapefruitu. "Nestačí len silovo precvičiť konkrétny sval, ale je naopak dôležité jesť 5-krát denne menšie porcie jedla." Ona sama si ráno pred cvičením dopraje sacharidy v podobe ovsených vločiek, tvarohu, bobuľovitého ovocia a arašidového masla.

Dva účinné cviky na brucho

V prvom rade nám Olívia vo videu ukázala klasické brušáky a to, ako ich vykonávať so správnou technikou. Práve technika je alfou a omegou každého cvičenia. Druhým cvičením bolo zas zdvíhanie nôh v ľahu.

Brušáky

Ľahnite si na podložku, umiestnite ruky pozdĺž tela, nohy pokrčte a pomaly sa zdvihnite do brušáku. Dávajte si však pozor na to, aby ste sa nezdvíhali príliš vysoko, a aby sa brada nedotýkala hrudníka. Robte menší rozsah a smerom hore vydýchnite. Spravte minimálne 15 opakovaní v troch sériách.

Zdvíhanie nôh v ľahu

Zostaňte ležať na podložke, nohy vystrite na zem, prekrížte a pomaly dvíhajte smerom hore. Pri tomto cviku je dôležité umiestnenie rúk pod zadnú časť tela. Práve vďaka tomuto kroku si šetríte chrbticu. Smerom hore výdychnite a dole sa nádychnite. Zopakujte 10 až 15-krát v troch sériách.

Čítajte aj: 28-dňová výzva na premenu vášho brucha: Spaľovač brušného tuku, ktorý zaberá najrýchlejši

- Najčítanejšie -