Presunúť na hlavný obsah

To, na ktorom prste nosíte prstene a kedy si ich dávate z ruky dole, o vás prezradí viac, než si myslíte...

Krása

Možno si prst, na ktorý si prsteň ráno nasadíte, vyberáte len tak náhodou alebo takpovediac, podvedome. Táto vaša rutinná činnosť má však i hlbší význam, ktorý si vôbec neuvedomujete.

Ľavý malíček bol kedysi oveľa významnejší

Najmenší prst na ľavej ruke sa kedysi považoval za miesto, na ktorom by sa u mužov zákonite mala nosiť obrúčka spoločne s pečatným prsteňom. Postupom času sa podobný zvyk z tradícií vytratil, vy však stále môžete váš najmenší prst skrášliť ozdobou, ktorá sa aspoň trošku bude podobať na pečať.

Inšpirujte sa: Šperky, ktoré sú momentálne v kurze: Pozrite sa, ktoré ozdoby kraľovali na módnych prehliadkach

Navyše malíček odjakživa predstavuje prst inteligencie, komunikatívnosti a intuície, preto ak ste sa rozhodli nosiť svoje prstene práve na ňom, tieto vlastnosti vo vašom tele pravdepodobne prevládajú.

Ľavý prstenník je naozaj symbolický

Asi každý vie, že miesto na ľavom prsteníku je určené zásnubnému prstenu či obrúčke. Táto tradícia pochádza už z čias Rimanov, ktorý verili, že žila prechádzajúca prstenníkom vedie priamo do srdca. Po svadbe sa nevesta môže rozhodnúť, či si na prstenníku nechá oba prstene, alebo jeden presunie na druhú ruku.

Rovnako však možete na ľavom prstenníku nosiť i prsteň, ktorý má pre vás obrovský význam, je znakom vážneho prísľubu alebo k nemu máte osobný citový vzťah. Tento prst totiž zobrazuje lásku, cit pre krásu a kreativitu. Ak z neho preto prstene často neodkladáte, dobre robíte.

Neprehliadnite: Tipy na dekoratívnu kozmetiku v sýtych farbách červenej a ružovej: Naučte sa nosiť symbol sebavedomia

Prostredník na ľavej ruke patrí moci

Keďže prostredník je zákonite najdlhším prstom na ruke, predstavuje podstatu moci a zodpovednosti. Nasaďte si naň preto prsteň, ktorým chcete vyjadriť svoju silu a sebaistotu. A ak náhodou len chcete ukázať svoj nový prstienok bez toho, aby ste poukazovali na svoj rodinný stav, prostredník je i v tomto prípade tou správnou voľbou.

Prostredník navyše sám o sebe predstavuje sebaistotu, spravodlivosť a zodpovednosť. Nie je preto vhodné skladať z neho prstene, ak chcete pôsobiť sebaisto a kultivovane, či dokonca nabrať trošku podvedomého sebavedomia.

Prečítajte si: Vďaka tomuto triku od krásnej Audrey Hepburn dosiahnete dokonalý pohľad: Vaše mihalnice nikdy nevyzerali lepšie

Ukazovák nepotrebuje žiadnu reklamu

Na ukazováku žiaden prsteň nezostane bez povšimnutia, preto si pri výbere toho správneho dajte naozaj záležať. Obrovský neobyčajný prsteň, ktorý sa skôr hodí na párty či piatkové večere s priateľmi je tým pravým pre váš ukazovák. Nemusíte sa ani príliš snažiť a váš prsteň vzbudí viac pozornosti než by ste čakali.

Palce sú ako stvorené pre váš módny status

Síce ani jeden z vašich palcov toho veľa o vašom sociálnom či rodinnom statuse nepovie, nechajte prostredníctvom neho prehovoriť aspoň váš módny vkus. Zvoľte si prsteň, ktorý vás najviac vystihuje a kladie dôraz na vašu individualitu a svojský štýl. Nechajte nech váš vkus hovorí za vás. Samotný prst totiž čo to prezrádza o sile vášho ducha a je ako jediný nazvaný po gréckom bohovi.

Mohlo by vás zaujímať: Pôsobivý účes na francúzsky štýl, ktorý vás zmení na nepoznanie: Vyskúšate?

Pravý ukazovák ako symbol zväzku

Počas židovskej svadby sa malý zlatý prstienok vkladá práve na ukazovák pravej ruky. Nevesta si následne môže zmeniť miesto svojho prsteňa a presunúť ho na prstenník ľavej ruky, tradícia však  v tomto prípade hovorí o ukazováku, ako o pravom prste lásky. Ak nie ste veriaci, alebo sa práve nejdete ženiť, pokojne si pre skrášlenie svojho pravého ukazováka zvoľte ľubovoľný jemný prstienok.

Pravý prostredník je len na vás

Prostredný prst na pravej ruke nenesie žiaden konkrétny symbol, preto sa pri výbere toho správneho prsteňa nemustíe vôbec obmedzovať. Majte však na pamäti, že hocijaký prsteň na tomto mieste vynikne i napriek tomu, že nie je nijak výnimočne veľký či robustný.

Prečítajte si: Päť krokov k dosiahnutiu takéhoto účesu: Sexi konský chvost zmení vaše vyžarovanie

Vyskúšajte z neho urobiť miesto pre prsteň pre šťastie a noste na ňom šperk vždy vtedy, keď pred vami stojí veľké životné rozhodnutie či zmena. Prostredník má sám o sebe veľkú silu a v kombinácii s tým pravým prsteňom dokáže s vašou mysľou narobiť naozaj divy.

V niektorých krajinách je to naopak

Aj keď väčšina z nás si svoju obrúčku zakladá na ľavú ruku, v niektorých krajinách ako Nemecko, Rusko či India, si za prst lásky a zväzku vybrali prstenník na ruke opačnej. Ak nie ste práve zástancom tohto nápadu, vyskúšajte svoj pravý prstenník skrášliť prsteňom, ktorý má vo vašej rodine dlhoročnú tradíciu. Prsteň od starej mamy je presne tým, čo sa na tento prst hodí.

Naberte inšpiráciu: Viete, čo sa stane s vašimi nechtami, keď ich prestanete lakovať? Budete sa diviť

Pravý malíček je prstom profesionálov

To, že ste odborníkom vo svojej oblasti, môžete vyjadriť nielen svojimi vedomosťami, ale i malým prsteňom zo železa či ocele, ktorý s hrdosťou okrášli malíček vašej pravej ruky. Práve tento prst totiž inžinieri a ľudia s podobným povolaním už v minulosti využívali ako miesto na ukázanie svojej profesionality a inteligencie. Je totiž symbolom dominancie a múdrosti.

Na ktorom prste najradšej nosíte prstene vy?

spolu hlasovalo 432 ľudí

Palec
14

- Najčítanejšie -